Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Baletowe zaproszenie dla najmłodszych Drukuj Poleć znajomemu
 W tym tygodniu Opera Nova należy do dzieci. Scena zaprasza na balet do muzyki Bogdana Pawłowskiego. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Najbliższe przedstawienia w czwartek (31 maja) i piątek oraz w sobotę i niedzielę.
 
Baśń o Królewnie Śnieżce i krasnoludkach stała się jednym z rozpoznawalnych znaków  współczesnej masowej kultury, wielokrotnie wydawana i ekranizowana, doczekała się także uwiecznienia w formie baletu.

Od najbliższego czwartku (31 maja) do niedzieli (3 czerwca) Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza dzieci na cztery przedstawienia baletowej wersji „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków” do muzyki Bogdana Pawłowskiego, z librettem według baśni braci Grimm. To już trzecia wersja tego przedstawienia, którego ostatnia premiera odbyła się w 2000 roku (poprzednie w 1975 i 1983 r.). W niedzielę odbędzie się jej 90 przedstawienie. Choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego .

Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem opowiedzą tę piękną baśń, ucząc przy okazji młodych widzów odczytywać język tańca. Rozbrykane krasnoludkami będą buszować także na widowni.

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Henryk Wierzchoń. Tańczyć będą między innymi Olga Marczak, Marta Kwaśniak, Wiktor Dierewianko, Krzysztof Górski, Angelika Gembiak i Mina Kobayashi.


Zapraszamy:  
  • 31 V, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” godz.11;
  • 1 VI, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” godz. 11;
  • 2 VI, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” godz. 17;
  • 3 VI, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” godz. 17.

Więcej na stronie Opery Nova.
 
Zespół Opery Nova

31 maja 2012 r.