Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego Drukuj Poleć znajomemu
 W dniach 2-3 czerwca Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu po raz kolejny otworzy swe podwoje dla najmłodszych. W sobotnie i niedzielne przedpołudnie dziedziniec Muzeum rozbrzmiewać będzie dźwiękiem wiejskich dziecięcych piosenek, wyliczanek i zabaw.
 
Na scenie amfiteatru jak co roku zaprezentują się wychowankowie toruńskich placówek przedszkolnych. XXXI Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego ma na celu stworzenie najmłodszym okazji do poznania tradycyjnego folkloru, nauki elementów śpiewu i tańca ludowego, a przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych. Stąd hasło przewodnie tegorocznej imprezy: Gąski, Gąski do domu!, zachęcające do wplatania w program wychowania w przedszkolu najcenniejszych elementów rodzimej tradycji i obyczajów, z podkreśleniem repertuaru dziecięcego. Bogaty wybór wiejskich zabaw, których ponadczasowa wartość wyraża się w ich walorach edukacyjnych, wychowawczych i społecznych to niewyczerpana skarbnica narzędzi do pracy z dziećmi. Muzealni edukatorzy, aby pomóc w przygotowaniu grup do przeglądu zaproponowali wychowawcom przedszkoli udział w specjalnych warsztatach. Efektem będą występy połączone ze wspólną zabawą z udziałem publiczności.
Na scenie amfiteatru wystąpi 28 grup przedszkolnych, a więc ponad 700 dzieci, które zaprezentują przygotowane programy przed najżyczliwszą widownią złożoną z rodziców, dziadków, krewnych i wielu sympatyków tej imprezy, cieszącej się rokrocznie zainteresowaniem licznych mieszkańców Torunia. Warto więc w najbliższy weekend zajrzeć do Muzeum. Przegląd jest współfinansowany przez Gminę Miasta Toruń. Sponsorem pamiątkowych wydawnictw dla najmłodszych uczestników jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa dziecięcych prac plastycznych pt. Dawno temu, na wsi... wykonanych przez dzieci 6-letnie z oddziałów „O” w Szkołach Podstawowych.

2 czerwca (sobota), godz. 10.00-14.00
3 czerwca (niedziela), godz. 10.00-13.00
 
1.  2.
 
Kancelaria Sejmiku
31 maja 2012 r.