Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Czytanie bajek w Hotelu Pod Orłem Drukuj Poleć znajomemu
 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Sali Malinowej Hotelu pod Orłem, w nawiązaniu do tradycji międzywojennej tego miejsca, odbędzie się głośne czytanie wybranych wierszy i bajek. Będą to znane i lubiane utwory autorów tworzących w XIX i pierwszej połowie XX wieku oraz starsze, ale nie mniej popularne i chętnie czytane. Tytułem krótkiego wstępu przybliżymy młodym słuchaczom sylwetki pisarzy i poetów. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie teksty tych autorów były prezentowane w tej sali także w dwudziestoleciu międzywojennym.
 
I tak: przypomnimy m.in. „Stefka Burczymuchę” Marii Konopnickiej, wiersz „Pan kotek był chory” Stanisława Jachowicza, „Małpę w kąpieli” i utwór „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz fragmenty „Przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.
Czytać będą zaproszeni goście: Pani Dorota Jakuta-przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pani Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski i Andrzej Kobiak – Senator RP. Pan Senator wygłosi również prelekcję dla młodzieży dotycząca pracy w Senacie.
W trakcie czytania będą wykonywane „na żywo” ilustracje, a na zakończenie poprosimy dzieci o własne rysunki na temat wysłuchanych historii. Ponadto rozwiązywać będziemy razem z dziećmi „Wierszykową Krzyżówkę”. Nasi mali goście obejrzą też pokaz Teatru Tańca „Gest” i „Geścik”, a świąteczne popołudnie zakończy słodkie „co nieco”. Wszystkim działaniom towarzyszyć będzie klaun. (więcej)

Kancelaria Sejmiku
31 maj 2012 r.