Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Kujawsko-Pomorska Liga Orlika 2012 Drukuj Poleć znajomemu
 W Rypinie 5 i 6 czerwca odbywają się finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika, turnieju piłkarskiego rozgrywanego na działających w naszym województwie „Orlikach”. O zwycięstwo rywalizuje 16 drużyn.

„Kujawsko-Pomorska Liga Orlika” to regionalny turniej piłki nożnej, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, rozgrywany na nowoczesnych boiskach sportowych, wybudowanych w Kujawsko-Pomorskiem w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

W tym sezonie każda szkoła podstawowa z regionu mogła zgłosić do turnieju jeden zespół dziewcząt (z roczników 1999 i młodsze) oraz jeden zespół chłopców (roczniki 2002 i młodsi, w skład zespołu mogły wejść również dziewczynki).  Zawodnicy wzięli udział w rozgrywkach na etapie miejskim (lub dzielnicowym) i gminnym, powiatowym oraz w wojewódzkich półfinałach

Dwudniowy finał odbywa się od wczoraj (5 czerwca) w Rypinie, na Orlikach przy Szkołach Podstawowych nr 1 (ul. 3 Maja) oraz nr 3 (ul. Młyńska 12). We wtorek odbył się finał turnieju w kategorii dziewcząt, dziś (6 czerwca) w kategorii dzieci rocznika 2002 i młodsze.

Podczas wtorkowych rozgrywek samorząd województwa reprezentował radny województwa Paweł Zgórzyński.

Grupy finałowe turnieju dziewcząt tutaj.
Grupy finałowe turnieju w kategorii dzieci rocznika 2002 i młodsze tutaj.

Więcej informacji na stronie www.liga-orlika.home.pl.

Od 2008 roku, w ramach czterech edycji programu „Moje boisko – Orlik 2012” w Kujawsko-Pomorskiem powstało już 181 takich obiektów sportowych. Więcej na ten temat tutaj.
 
1. 2.
3. 4.  
Fot. Andrzej Goiński.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


5 czerwca 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy