Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Euro 2012. Graj, kibicuj i wygraj! Drukuj Poleć znajomemu
 Zapraszamy do udziału w naszej akcji zawiązanej z Euro 2012! W konkursie wiedzy o Mistrzostwach Europy można wygrać piłki w barwach województwa. Organizujemy też turniej piłkarski samorządowców. Warunki do gry w piłkę na Kujawach i Pomorzu są znakomite dzięki 181 Orlikom działającym w naszym regionie.
 
W konkursie wiedzy o Mistrzostwach Europy i Euro 2012 codziennie do wygrania piłki w barwach województwa. Pytanie konkursowe będzie się pojawiać na portalu www.kujawsko-pomorskie.pl od poniedziałku do piątku o godzinie 9 w dniu rozgrywania meczów Euro 2012.
 
Szczegóły oraz regulamin konkursu tutaj.

- Zapraszam do udziału w naszej akcji oraz gorącego kibicowania w czasie Euro 2012. W naszym regionie mamy świetne warunki do gry w piłkę. Wspólnie z samorządami lokalnymi zbudowaliśmy do tej pory 181 Orlików. Jesteśmy w krajowej czołówce regionów uczestniczących w programie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski organizuje też Turniej Piłkarski Euro 2012 Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozgrywany na kompleksach sportowych Orlik. Eliminacje odbędą się 22 czerwca w Toruniu i Bydgoszczy, finał 29 czerwca w Turznie (gmina Łysomice). Reprezentacje samorządów lokalnych otrzymają drugą nazwę - kraju uczestnika Euro 2012.
Szczegóły oraz regulamin turnieju tutaj
 
Orliki działają w 103 ze 144 gmin regionu. Takie kompleksy sportowe uruchomiło już ponad 70 procent gmin w Kujawsko-Pomorskiem. Jesteśmy na trzecim miejscu w kraju pod względem najmniejszej liczby mieszkańców przypadających na jednego Orlika. W ramach wszystkich pięciu edycji programu w Kujawsko-Pomorskiem powstanie w sumie 212 takich kompleksów sportowych. Będą z nich korzystać mieszkańcy 113 gmin.


Czytaj też:
Pierwsze Orliki już grają!
Mamy pół setki Orlików
Rozmowa z ministrem sportu Adamem Gierszem
Setny Orlik na Kujawach i Pomorzu
Kujawsko-Pomorskie wśród liderów w budowie Orlików
Orliki 2012
Kujawsko-Pomorska Liga Orlika
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

6 czerwca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy