Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Zapraszamy na imprezy Święta Województwa Drukuj Poleć znajomemu
 Trwają obchody Święta Województwa. W tym tygodniu przed nami jeszcze Astrofestiwal w Przysieku pod Toruniem (9 czerwca). Świąteczne imprezy trwać będą aż do 24 czerwca. Zapraszamy!
 
 
- Raz do roku jest taki czas, kiedy cały region wspólnie świętuje i wspólnie się bawi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  
Przednia zabawa czeka uczestników AstroFestiwalu Astronoc w Przysieku pod Toruniem. W programie oglądanie nieba przez profesjonalne teleskopy, prelekcje, pokazy i prezentacje przygotowane przez astronomów i fizyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także loty balonem i konkursy z cennymi nagrodami oraz próba bicia rekordu wszechświata w zgromadzeniu na niewielkiej przestrzeni osób wyposażonych w przyrządy do obserwacji nieba. Wszystkich chętnych w sobotnie popołudnie 9 czerwca zabiorą w kosmos (przez Przysiek) bezpłatne busy, odjeżdżające co godzinę sprzed Urzędu Marszałkowskiego.

Najważniejsza oficjalna część obchodów miała miejsce w poniedziałek 4 czerwca w Bydgoszczy. Tego dnia w bydgoskim ratuszu odbyła się uroczysta sesja sejmiku z udziałem zaproszonych gości, a w samo południe w bydgoskiej katedrze świętych Marcina i Mikołaja odprawiona została msza święta koncelebrowana w intencji mieszkańców województwa, z udziałem biskupów włocławskiego, toruńskiego i bydgoskiego, Wiesława Meringa, Andrzeja Suskiego i Jana Tyrawy. W tym nurcie w świątecznym programie mamy jeszcze dwa inne warte wspomnienia wydarzenia: galę Nagród Marszałka, podczas której poznamy tegorocznych laureatów tych najbardziej prestiżowych regionalnych wyróżnień (20 czerwca), oraz galę konkursu „Rodzynki z pozarządówki” z wręczeniem trofeów najlepszym wśród organizacji trzeciego sektora (19 czerwca).


Do zobaczenia na imprezach!

Program obchodów tutaj.
Program imprez towarzyszących tutaj.
 
Zdjęcia z uroczystości i imprez w ramach Święta Województwa w naszej galerii tutaj .
 
Czytaj też:
 
Wszystko o Święcie Województwa na www.swietowojewodztwa.kujawsko-pomorskie.pl. 
 
Fotu góry: Witold Broda, freepress.pl; fot. w środku tekstu: Piotr Ulanowski/freepress.pl.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego     


29 maja 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2012 r. 
 
 
 
 

Gościmy