Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Fotograficzna opowieść o rówieśnikach Drukuj Poleć znajomemu
 W hallu gmachu głównego Urzędu Marszałkowskiego można oglądać interesującą wystawę fotograficzną „Dzieciństwo”, będącą pokłosiem zorganizowanych przez marszałkowski Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu tegorocznych Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu.

Na konkurs fotograficzny XXI Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu pod hasłem „Dzieciństwo” w ustanowionym przez Sejm Roku Janusza Korczaka i w ustanowionym przez sejmik województwa Roku Praw Dziecka nadesłano 48 zestawów zdjęć: 31 w kategorii wiekowej do 18. roku życia i 17 w kategorii powyżej 18 roku życia.

Jury - w składzie: historyk sztuki Monika Bojarska, laureatka ubiegłorocznych Konfrontacji Fotograficznych Marta Oparkowska i artysta fotografik Michał Kokot - przyznało regulaminowe nagrody i wyróżnienia oraz wskazało laureatkę nagrody przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty. To ostatnie wyróżnienie odebrała 5 czerwca z rąk pani przewodniczącej Sylwia Nowak z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (na zdjęciu nr 1 przed jedną ze swoich prac i plakatem wystawy).

Wręczenie pozostałych wyróżnień oraz oficjalne ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 15 czerwca (początek o godz. 17.30) w Urzędzie Marszałkowskim. Wystawa potrwa do 26 czerwca. 

Na pokonkursowej wystawie organizatorzy prezentują blisko pięćdziesiąt zdjęć nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych przez jury do udziału w ekspozycji. Są to zdjęcia barwne i monochromatyczne. Wykonywane były w Polsce i innych krajach europejskich, a także w Afryce i Azji. Przedstawiają dzieci, ich radości, smutki, zabawy, zajęcia, i atrybuty dzieciństwa, jakimi są zabawki. Fotografik, instruktor fotografii w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu Stanisław Jasiński zauważa, że jest to wystawa o uśmiechniętych dzieciach. Przede wszystkim bowiem roześmiane i uśmiechnięte dzieci przyciągały uwagę autorów konkursowych fotografii.

Większość autorów zdjęć to młodzi ludzie. Poprzez swoje fotografie opowiadają o sobie i swoich rówieśnikach.

Dodatkowych informacji udziela Stanisław Jasiński, instruktor fotografii WOAK, tel. 56 6522755, e-mail: igafa@woak.torun.pl.

Czytaj też: Dzieci w sejmikowych ławach.
 
1. 2. 3.
Fot. Witold Broda/freepress.pl

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

5 czerwca 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy