Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
LiterObrazki - Festiwal Książki Obrazkowej Drukuj Poleć znajomemu
 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na LiterObrazki - Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci. Impreza rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do niedzieli (17 czerwca).
 
W Bibliotece Głównej na Starym Rynku odbędą się warsztaty literackie i plastyczne, koncerty, spotkania z pisarzami i ilustratorami, seanse filmowe, gry i zabawy. W imprezie weźmie udział czołówka polskich ilustratorów, pojawią się też goście specjalni, m. in. Edward Lutczyn, Iwona Chmielewska, Edyta Jungowska, Ania Broda - łącznie niemal 30 artystów!

Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących – podczas festiwalu działać będzie Mała Kinoteka, na dziedzińcu biblioteki zagości Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie zaś we współpracy z Ośrodkiem Działań Kulturowych LAS (odpowiedzialnym za stworzenie słynnych bydgoskich murali, m.in. Piotrusia Pana przy ul. 3 maja) w bibliotece na Błoniu dzieci stworzą niezwykłą dekorację – najprawdziwszy mural!

LiterObrazki to antidotum dla łatwej rozrywki, jaką stanowią telewizja i komputery – wspaniały sposób na rodzinną zabawę w bibliotece! Organizatorzy zapraszają do zabytkowej, XV-wiecznej Biblioteki Bernardynów, pokażą najciekawsze zbiory – książki tak małe jak pudełko zapałek i te największe! Festiwal promuje wciąż mało popularne zjawisko, jakim jest autorska książka obrazkowa, która stanowi często pierwsze spotkanie dziecka ze sztuką. Festiwal w atrakcyjny dla najmłodszych sposób ukazuje dokonania polskich autorów, ilustratorów i wydawców. To impreza dla czytelników poszukujących książek ciekawych i wartościowych, prezentująca alternatywę dla estetyki powszechnie spotykanej na sklepowych półkach.

Tygodniowa impreza zakończy się prezentacją oferty niszowych polskich wydawnictw o najwyższym poziomie - literackim, ilustratorskim i edytorskim, stawiających książkę dla dzieci w nowym świetle. Wizytę w Bydgoszczy potwierdziły m.in. Wydawnictwo Dwie Siostry, Ezop, Eneduerabe, Hokus-Pokus Zakamarki, Muchomor, Tako i Wytwórnia. Wspaniale wydane książki spodobają się dzieciom, specjalne festiwalowe ceny ucieszą rodziców.

Udział we wszystkich imprezach festiwalowych jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy. Patronat nad festiwalem objęła Fundacja ABCXXI – organizator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy jest jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji:

Strona internetowa: www.literobrazki.pl
Facebook: www.facebook.com/LiterObrazki
www.wimbp.bydgoszcz.pl
www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

11 czerwca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy