Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Radna Silvana Oczkowska u przedszkolaków z Kcynii Drukuj Poleć znajomemu
 Nawiązując do obchodzonego w naszym województwie w 2012 - Roku Praw Dziecka radna Silvana Oczkowska przyjęła 21 czerwca zaproszenie dyrekcji i dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcynii na „bajkowe spotkanie”.
 
W spotkaniu wzięło udział pięć grup przedszkolnych: Pajacyki, Krasnale, Biedroneczki, Gromadka Kubusia Puchatka i Słoneczka wraz z wychowawczyniami i dyrektor Przedszkola. Radna Silvana Oczkowska opowiadała i czytała dzieciom bajki m. in. Dzielnego ołowianego żołnierzyka, Dziewczynkę z zapałkami, Czerwonego Kapturka, Jaś i ziarno fasoli. Zadawała dzieciom pytania, a one zaskakiwały swoimi odpowiedziami. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały radnej oraz z entuzjazmem brały udział we wspólnych zabawach. W krótkich przerwach między czytaniem kolejnych bajek miała również okazje wysłuchać piosenek w wykonaniu „starszaków”, a podczas relaksacji odwzajemniła im się śpiewając kołysankę Był sobie król….

Na pamiątkę wizyty radna Silvana Oczkowska podarowała dzieciom książkę Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka. Od dzieci otrzymała kwiaty i własnoręcznie wykonaną laurkę. Żegnając się z maluchami radna Silvana Oczkowska zainicjowała wesołą przyśpiewkę – Już zabawa się skończyła… i przedszkolaki w wesołych pięciu pociągach wróciły do swoich sal, a pani Radna do obowiązków…
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8. 9.
10. 11. 12.
13. 14.  
 
Kancelaria Sejmiku

26 czerwca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy