Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Konkurs na scenariusz filmu o Chopinie Drukuj Poleć znajomemu
 Trwa konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego poświęconego młodości Fryderyka Chopina i jego związkom z Kujawami i Ziemią Dobrzyńską. Czekamy na interesujące, oryginalne teksty, a na autorów najlepszych z nich czeka spora pula nagród. Konkurs jest otwarty.
 
Zaproszenie do tworzenia scenariuszy jest częścią kampanii, której celem jest wypromowanie postaci wielkiego kompozytora jako kulturowej marki naszego województwa. - Chcemy, by Kujawsko-Pomorskie było kojarzone z Chopinem, tak jak Bayreuth kojarzone jest z postacią Ryszarda Wagnera – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Nagroda główna wynosi 30 tysięcy złotych, nagrody druga i trzecia to odpowiednio 20 tysięcy i 10 tysięcy złotych.

Scenariusz, oparty na kanwie tradycji chopinowskiej, przynajmniej w jednej czwartej powinien dotyczyć wakacyjnych pobytów artysty w Szafarni i okolicznych dworach oraz nawiązywać do kujawskich korzeni matki kompozytora.

Prace oceni powołane przez marszałka województwa jury, złożone z twórców filmowych o uznanym dorobku artystycznym. Rozwiązanie konkursu oraz publiczne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowaliśmy na drugi kwartał przyszłego roku.  

Oficjalne ogłoszenie o konkursie oraz regulamin tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


13 marca 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy