Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Święto bydgoskich harcerzy Drukuj Poleć znajomemu
 Uroczysty biwak urodzinowy z okazji 95-lecia harcerstwa w Bydgoszczy odbył się 8 sierpnia na Wyspie Młyńskiej. W spotkaniu wzięła udział radna sejmiku województwa Lucyna Andrysiak. Działalność kujawsko-pomorskich harcerzy regularnie wspiera Urząd Marszałkowski.
 
Obchody jubileuszu organizuje Hufiec Bydgoszcz-Miasto Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Świętej Trójcy, gdzie 8 sierpnia 1917 roku odbyła się pierwsza zbiórka bydgoskich skautów. Uczestnicy uroczystości złożyli też kwiaty pod tablicą założyciela bydgoskiego harcerstwa druha Jana Wierzejewskiego przy ul. Chwytowo 6. Uroczysty apel odbył się na Wyspie Młyńskiej. Otwarta została też wystawa „95 lat w służbie Bogu, bliźnim i Bydgoszczy”.

- Samorząd województwa zawsze chętnie wspiera harcerskie inicjatywy. Takie organizacje jak ZHP i ZHR kształtują korzystne społecznie postawy młodych ludzi oraz pielęgnują szlachetne idee zawarte w Prawie Harcerskim i Harcerskich Przyrzeczeniach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Działające w Kujawsko-Pomorskiem związki harcerskie, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej i Związek Harcerstwa Polskiego otrzymują od samorządu województwa regularne wsparcie między innymi na zakup harcerskiego ekwipunku, a także na organizację licznych imprez, zjazdów i obozów. W ubiegłym roku dofinansowanie trafiło między innymi na organizację wyjazdu reprezentacji harcerzy na światowy zlot skautów w Szwecji (więcej tutaj), dwa lata temu wspieraliśmy udział druhów z regionu w Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa w Krakowie (więcej tutaj). Z harcerzami współpracujemy też przy organizacji wielu uroczystości patriotycznych, imprez dla kombatantów, a także obozów dla dzieci z rodzin poszkodowanych w wyniku powodzi (więcej tutaj).
 
1. 2. 3. 4.
5. 6. 7. 8.
 Fot. Marek Dembski.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


8 sierpnia 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 9 sierpnia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy