Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Międzypokoleniowy spływ krajoznawczy Drukuj Poleć znajomemu
 Integrujący miłośników kajakowych wycieczek z różnych grup wiekowych spływ Kanałem Brdy na trasie Rytel – Fojutowo zorganizowało w sierpniu Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce z Sępólna Krajeńskiego. Imprezę pod hasłem „Superczad z babcią w kajaku” wsparł finansowo samorząd województwa.

W piękny słoneczny dzień na trzynastokilometrową trasę, pod eskortą wytrawnych ratowników wodnych, wyruszyły dwadzieścia dwa kajaki w których płynęli dziadkowie wraz z wnukami. Trzy godziny uczestnicy spływu wprawiali się w wiosłowaniu, jednocześnie podziwiając przyrodę. Na szlaku spotkaliśmy między innymi łabędzie rodziny, kaczki i ważki.

Wśród uczestników byli i tacy, którzy z wielką obawą po raz pierwszy wsiadali do kajaka. Jednak już po kilku ruchach wiosłem uznawali, że spływanie kajakiem to wielka przyjemność. W Fojutowie zwiedziliśmy akwedukt, interesujący obiekt hydrotechniczny wybudowany z cegieł i kamieni w latach 1845-1849, w którym Kanał Brdy krzyżuje się z płynącą jedenaście metrów niżej Czerską Strugą. Był też wspólny posiłek, podczas którego wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że międzypokoleniowy spływ kajakowy to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu.  
 
1.  2.  3.
 
Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce

16 sierpnia 2012 r.

 
 
 
 

Gościmy