Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Lato w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym Drukuj Poleć znajomemu
 Festyn przyrodniczy „Lato w Parku Krajobrazowym - 2012" organizowany przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy odbędzie się w sobotę (25 sierpnia) w Kowalu. Patronat honorowy nad imprezą objęli marszałkowie województw kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz mazowieckiego Adam Struzik.
 
Na uczestników festynu czeka wiele atrakcji - prezentacje, konkursy, warsztaty, gry i zabawy – łączące czynny wypoczynek z zabawą i nauką. Podczas imprezy odbędzie się turniej plażowej piłki siatkowej, wystąpią również zespoły „Melodia” z Kowala, „Kapela spod Kowala” oraz „Blue Sounds” i „Zdrowa Woda”.

W ramach festynu odbędzie się finał IV Ponadregionalnego Rajdu Gwiaździstego po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, w którym wezmą udział grupy turystów – krajoznawców  z Włocławka, Płocka i Gostynina.

Impreza odbędzie się na placu przy dworcu PKS w Kowalu. Początek o godzinie 11. Program tutaj.

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy leżący na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego obejmuje jeden z największych kompleksów leśnych Niziny Mazowieckiej. Wyróżnia go urozmaicona rzeźba terenu, występowanie licznych jezior, rozległych terenów podmokłych i zabagnionych oraz bogatej i zróżnicowanej roślinności i fauny. O jego wysokiej atrakcyjności turystycznej decydują także walory dziedzictwa kulturowego. Park jest jednostką organizacyjną samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.
 
1. 2.
3. 4.
 
Biuro Ochrony Przyrody i Ekologii
Urząd Marszałkowski


24 sierpnia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy