Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Nowoczesna hala sportowa w Mogilnie Drukuj Poleć znajomemu
 Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy oraz wiceprzewodniczącego sejmiku Adama Banaszaka odbyło się 7 września w Mogilnie. Urząd Marszałkowski przeznaczył na realizację inwestycji 5,5 miliona złotych.
 
- Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Kujawsko-Pomorskiem powstało w ostatnim pięcioleciu kilkaset obiektów sportowych. Wśród nich jest prawie 200 Orlików, hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony i pływalnie. Od początku stawiamy na rozbudowę infrastruktury sportowej nie tylko w największych miastach, ale także mniejszych miejscowościach regionu, aby dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych miało jak najwięcej mieszkańców Kujaw i Pomorza - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Hala widowiskowo-sportowa, która powstała w rejonie ulic Niezłomnych i Grobla, w sąsiedztwie stadionu miejskiego oraz kompleksu boisk Orlik, ma pomieścić 920 osób. Wymiary boiska to 25 na 47 metrów. W samej hali będą mieścić się m.in. sale treningowe, sanitariaty, szatnie oraz punkt gastronomiczny. Przy obiekcie zbudowano parking na ponad 200 samochodów.

Wykonawcą rozpoczętej w 2010 roku inwestycji była firma Budopol z Bydgoszczy, a podwykonawcą firma REBUD z Mogilna. Wartość zadania to 18,4 miliona złotych. Na realizacje przedsięwzięcia trafiło 5,5 miliona złotych dofinansowania z budżetu województwa. W późniejszym czasie przewiduje się także dobudowę kręgielni oraz hotelu.

Z nowej hali cieszą się z pewnością mogileńskie kluby sportowe: siatkarki Sokoła Mogilno, piłkarze i tenisiści stołowi Pogoni Mogilno, piłkarze najstarszego klubu  na terenie gminy KS Noteć Gębice oraz uczniowie mogileńskich szkół.

Uroczyste otwarcie odbyło się dziś (7 września) przed południem. Inauguracji będzie towarzyszyć impreza dla mieszkańców Mogilna (początek o godzinie 16). Gwiazdą wieczoru będzie Ania Wyszkoni.
 
1. 2.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


6 września 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 13 września 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy