Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
StarForce 2012 Drukuj Poleć znajomemu
 W Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja zlotu miłośników filmowej sagi George’a Lucasa „Gwiezdne Wojny”. StarForce 2012 upłynęło pod znakiem walk na miecze świetlne. Nauki można było pobrać od samego mistrza – Nicka Gillarda.
 
- Epicka saga George’a Lucasa „Gwiezdne wojny” i towarzyszące jej zjawiska kulturowe, w tym międzynarodowy, obejmujący ludzi na wszystkich kontynentach ruch fanów, to jeden z fenomenów współczesności, angażujący wyobraźnię nie tylko osób bardzo młodych, ale także tych z nas, których siwiejące skronie każą myśleć o dojrzałości i stateczności. Cieszymy się, że polskie fandomy, rycerze Jedi i legiony Imperium, już po raz czwarty goszczą ze swoim dorocznym festiwalem w naszym regionie, że wyznaczają sobie spotkanie nie gdzieś w odległej galaktyce, ale w jednej lub drugiej stolicy województwa kujawsko-pomorskiego – napisał marszałek Piotr Całbecki w liście do uczestników imprezy.

Jeden z gości specjalnych tegorocznej edycji StarForce Nick Gillard, to choreograf wszystkich walk na miecze świetlne w nowych częściach Gwiezdnych Wojen. Pod jego okiem szkolili się m.in. Ewan McGregor i Liam Nesson. W Bydgoszczy ędziował gwiezdnowojenny konkurs walk, a także udzielał rad i wskazówek młodym adeptom.

Drugim gościem Zlotu był Dermot Crowley, znany z roli generała Crix Madine, który zaczął swą karierę jako dowódca specjalnego oddziału Komandosów Imperium, a zakończył jako Szef Wywiadu Nowej Republiki. W filmach można go zobaczyć m.in. jako dowódcę bitwy o Endor w VI części Sagi – Powrocie Jedi.

Piątkowe (7 września) wydarzenia odbyły się w Auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Tego dnia zaplanowano przede wszystkim platformę gier i wystawy. Na wszystkich czekało „Plansz Wars”, czyli 100 gier planszowych – zaczynając od rodzinnych, a kończąc na strategicznych i ekonomicznych. Wieczorem odbyło się pierwsze spotkanie z gośćmi honorowymi zlotu.

Sobotnia (8 września), główna część imprezy odbyła się na Wyspie Młyńskiej i w Operze Nova. W tym czasie można było m.in. spotkać się z twórcami droidów, zobaczyć najnowszy model ze świata Star Wars przygotowany braci Kuleszów, wziąć udział w licznych konkursach, a także… zostać rycerzem Jedi w ramach specjalnie przygotowanej akademii. Całość zwieńczyło drugie spotkanie z Nickiem Gillardem i Dermotem Crowleyem oraz olbrzymi pokaz walk na miecze świetlne.

Więcej informacji i program imprezy można znaleźć na stronie internetowej imprezy www.starforce.eu

Organizatorami StarForce 2012 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i miasto Bydgoszcz przy wsparciu Toruńskiego Imperium Star Wars, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

StarForce 2012 współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

StarForce 2012 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars. © 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.
 
Ulotka StarForce 2012 z programem imprezy tutaj.
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8.
 
Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

5 września 2012 r.
ostatania aktualizacja: 10 września 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy