Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Drukuj Poleć znajomemu
 Boiska, bieżnia, ścianka wspinaczkowa, skate park i plac zabaw powstały w Centrum Rekreacji i Sportu  w Kowalewie Pomorskim. Uroczyste otwarcie obiektu z udziałem wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera odbyło się w sobotę (8 września).
 
- Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Kujawsko-Pomorskiem powstało w ostatnim pięcioleciu kilkaset obiektów sportowych. Wśród nich jest prawie 200 Orlików, hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony i pływalnie. Od początku stawiamy na rozbudowę infrastruktury sportowej nie tylko w największych miastach, ale także mniejszych miejscowościach regionu, aby dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych miało jak najwięcej mieszkańców Kujaw i Pomorza - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Budowa Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim trwała od 2009 roku. W ramach realizacji inwestycji powstały stadion piłkarski z 400 metrową bieżnią lekkoatletyczną, skocznia w dal, trybuny na 890 miejsc siedzących, budynek szatniowo-socjalny, boisko do siatkówki plażowej, ścianka wspinaczkowa, boisko wielofunkcyjne, skate park oraz plac zabaw a także droga wewnętrzna i ciągi komunikacyjne. Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego to w sumie 2,3 miliona złotych, z czego 1,6 miliona złotych to środki z budżetu województwa, a pozostała kwota to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wartość całego przedsięwzięcia to 12 milionów złotych.

Uroczyste otwarcie centrum odbyło się w sobotę. W programie imprezy znalazły się pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry wojskowej, prezentacja sportowo-artystyczna młodzieży, występ zespołu Olędzki Band oraz zabawa taneczna. Otwarciu obiektu towarzyszyły sportowe wydarzenia: Memoriał im. M Borkowskiego w trójboju siłowym klasycznym w hali Publicznego Gimnazjum oraz II Tour de Kowalewo – rajd rowerowy drogami gminy Kowalewo Pomorskie z metą w Centrum Rekreacji i Sportu.

O uroczystym otwarciu hali widowisko-sportowej w Mogilnie tutaj
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8.
 Fot. Andrzej Goiński.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


fot. Andrzej Goiński

7 września 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 10 września 2010 r.
 
 
 
 

Gościmy