Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Sala gimnastyczna w Krusinie Drukuj Poleć znajomemu
 W czwartek (13 września) w Krusinie w gminie Lisewo (powiat chełmiński) odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej. To kolejna w ostatnich dniach inauguracja obiektu sportowego, który powstał przy udziale środków finansowych rozdysponowanych przez samorząd województwa.
 
- Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Kujawsko-Pomorskiem powstało w ostatnim pięcioleciu kilkaset obiektów sportowych. Wśród nich jest prawie 200 Orlików, hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony i pływalnie. Od początku stawiamy na rozbudowę infrastruktury sportowej nie tylko w największych miastach, ale także mniejszych miejscowościach regionu, aby dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych miało jak najwięcej mieszkańców Kujaw i Pomorza - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przy Szkole Podstawowej w Krusinie (gmina Lisewo, powiat chełmiński) powstała sala gimnastyczna o wymiarach areny 17,5 na 23,7 metra, salka do ćwiczeń oraz zaplecze socjalne, ciąg komunikacyjny i kotłownia. Obiekt wykorzystywany będzie przez dzieci i młodzież szkolną, lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe oraz mieszkańców gminy.

Wartość przedsięwzięcia to 1,8 miliona złotych. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel w sumie ponad 300 tysięcy złotych z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W uroczystym otwarciu sali uczestniczył członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie hali widowiskowo sportowej w Mogilnie (więcej tutaj) oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim (więcej tutaj).
 
1. 2.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


13 września 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 14 września 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy