Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Laskarze w akcji Drukuj Poleć znajomemu
 Piknik RPO z hokejem na trawie, który odbył się w 16 września, zamyka cykl imprez sportowych promujących Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tuż przed wakacjami zakończyliśmy rozgrywki uczniowskie w ramach cyklu "Wygraj z RPO”, które odbyły się w miejscach, gdzie dzięki funduszom unijnym powstały nowoczesne obiekty sportowe.

Tym razem spotkaliśmy się w Toruniu, kibicując rozgrywkom hokeja na trawie, który jest trzecią dyscypliną na świecie pod względem liczby zarejestrowanych zawodników (po piłce nożnej i krykiecie). To dynamiczna gra obfitująca w nagłe zwroty akcji, dlatego spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Niedzielny piknik rozpoczęła rywalizacja dziewcząt i chłopców z pięciu klubów: UKS Staś Rypin, UKS Bałagany Łubianka, SP Warszewice oraz dwóch ekip SP 3 Pomorzanin Toruń. Młodzież rywalizowała systemem każdy z każdym, odbyły się także konkursy zręcznościowe kształtujące technikę gry w hokeja na trawie.

Końcowa kolejność:
  1. UKS Bałagany Łubianka,
  2. SP 3 Pomorzanin Toruń – chłopcy,
  3. SP 3 Pomorzanin Toruń – dziewczęta,
  4. SP Warszewice,
  5. UKS Staś Rypin.

Następnie na boisko wyszły ekipy VIP-ów składające się ze znanych sportowców innych dyscyplin (wystąpił m.in. olimpijczyk Michał Słoma, wioślarz AZS UMK Toruń) oraz  biznesmenów i samorządowców. Barw samorządu województwa bronił radny Jacek Gajewski. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Na koniec młodzież, zaproszeni goście oraz kibice obejrzeli mecz ekstraklasy hokeja na trawie, w którym aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów Pomorzanin Toruń  nie dał szans ekipie Stelli Gniezno, wygrywając 9:2.
 
1.  2.  3.
 
Departament Edukacji i Sportu
Urzędu Marszałkowskiego


17 września 2012 r.

 
 
 
 

Gościmy