Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
O handlu dziećmi na konferencji Drukuj Poleć znajomemu
 Konferencja „Handel Dziećmi w Polsce – ochrona i wsparcie małoletnich ofiar” odbyła się 20 września w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Spotkanie wpisało się w obchody Roku Praw Dziecka ustanowionego przez sejmik województwa.
 
Urząd Marszałkowski przygotował konferencję wspólnie z Urzędem Wojewódzkim. Jej cel to zabezpieczenie praw dzieci i osób małoletnich oraz podkreślenie konieczności zapewnienia właściwego poziomu opieki nad najmłodszymi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji pomocy społecznej z całego regionu, organizacji pozarządowych, pedagodzy szkolni i przedstawiciele samorządu województwa.

Prelekcje wygłosili: dyrektor Departamentu Polityki Migracyjnej MSW Piotr Mierecki, pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy ds. Ochrony Praw Człowieka Anna Zwiefka oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz wsparcia i ochrony dzieci i osób przed krzywdzeniem: Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada z Warszawy. Mówili na temat procedur handlu ludźmi i roli organów ścigania w tym obszarze, identyfikacji i pracy z małoletnią ofiarą handlu ludźmi oraz wskazali przykłady dobrych praktyk i działań profilaktycznych.

Program konferencji tutaj

Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego

12 września 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 21 września 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy