Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Edukacja a włączenie społeczne Drukuj Poleć znajomemu
 Dwudniowa konferencja naukowa „Edukacja a włączenie społeczne. Konteksty socjalne i pedagogiczne” odbyła się 27 i 28 września w Collegium Humanisticum UMK w Toruniu. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu stypendialnego „Zdolni na start”.

Organizatorami konferencji byli Urząd Marszałkowski oraz Katedra Pracy Socjalnej Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wzięli w niej udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, radna sejmiku Elżbieta Krzyżanowska oraz naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji pomocy społecznej i dyrektorzy szkół z regionu. W programie znalazły się wystąpienia poświęcone między innymi wzmacnianiu aspiracji edukacyjnych uczniów pochodzących z rodzin objętych pomocą społeczną, aktywności pozalekcyjnej i pozaszkolnej dzieci i młodzieży, edukowaniu osób dorosłych i starszych do wolontariatu na rzecz chorych u kresu życia oraz roli szkoły we wspieraniu uczniów zdolnych.

Konferencja odbyła się w sali posiedzeń Rady Wydziału Nauk Historycznych UMK, Collegium Humanisticum, ul. W. Bojarskiego. Program konferencji tutaj.

Sympozjum organizowane jest w ramach realizacji projektu „Zdolni na start”, w ramach którego wsparcie finansowe mają szansę otrzymać uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Nabór wniosków o stypendium zakończył się w piątek (21 września). Więcej informacji na ten temat tutaj.
 
1.  2.  3.
Fot. Witold Broda/freepress.pl 
 
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  


25 września 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 2 października 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy