Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Jak przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom w szkole Drukuj Poleć znajomemu
 Program Nauki Zachowania (PNZ) to metoda pracy z młodzieżą sprawiającą trudności wychowawcze. W Przysieku pod Toruniem odbyło się trzydniowe szkolenie przygotowujące nauczycieli do realizacji programu w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego.
 
Szkolenie zostało skierowane do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego celem  było przedstawienie procedur i narzędzi programu PNZ oraz rozwinięcie umiejętności przydatnych w jego realizacji, a w konsekwencji przygotowanie do wdrażania na terenie szkół województwa kujawsko-pomorskiego procedur z obszaru profilaktyki selektywnej, czyli skupiającej się na grupach szczególnie zagrożonych.

„Przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom w szkole (PNZ) według D.A  Corne, R.H Horner, L.S Hawken” to program, który zakłada przyjęcie przez szkołę rozwiązań pozwalających na codzienne wsparcie i monitorowanie zachowań uczniów z grup podwyższonego ryzyka. Strategia opiera się na systemie codziennego kontrolowania uczniów od momentu ich wejścia do szkoły, do chwili jej opuszczenia oraz udzielanie natychmiastowej - po każdej lekcji oraz na koniec każdego dnia - informacji na temat oceny ich zachowania. Program wykracza poza wpływ wywierany na pojedynczych uczniów i daje całej szkole możliwość szybkiej reakcji na pojawiające się problemy z zachowaniem uczniów.

Szkolenie organizowane przez Urząd Marszałkowski we współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się 8, 9 i 10 października w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej Daglezja w Przysieku.

Program szkolenia tutaj.

1.  2.  3.
 Fot. Witold Broda/freepress.pl.
 
Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz HIV/AIDS
w Departamencie Zdrowia
Urzędu Marszałkowskiego


9 października 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 11 października 2012 r. 
 
 
 
 

Gościmy