Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Edukacja regionalna toruńskiej młodzieży Drukuj Poleć znajomemu
 Uczniowie z Gimnazjum nr 29 im. Włodzimierza Puchalskiego w Toruniu oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Toruniu uczestniczyli 20 grudnia w lekcji samorządowej przeprowadzonej w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego. Zajęcia dotyczące funkcjonowania sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego poprowadził wicedyrektor Kancelarii Sejmiku Przemysław Górski. Wizyta uczniów wpisuje się w założenia Roku Praw Dziecka, któremu przyświeca cel przybliżania młodym ludziom zasad pracy tego organu.
 
Z kolei zastępca dyrektora Departamentu Planowania Regionalnego Małgorzata Wiśniewska wprowadziła nastolatków w szczegóły dotyczące realizowania polityki rozwoju regionalnego w perspektywie na lata 2014-2020.

Następnie uczniowie przeszli do sąsiedniej sali, by wziąć udział w II ogólnopolskiej konferencji naukowej i metodycznej zatytułowanej „Dzieje regionu Kujawsko-Pomorskiego. Konflikty i spory na przestrzeni wieków” zorganizowanej przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach edukacji regionalnej.
 
1. 2. 3.
4. 5.
 
Kancelaria Sejmiku

20 grudnia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy