Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Galeria - 2007 rok Drukuj Poleć znajomemu
 
- 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 -
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
Fot. Andrzej Goiński
W 2007 roku marszałek województwa Piotr Całbecki objął opieką wszystkich harcerzy z naszego województwa. W poprzednie wakacje świętował wspólnie z nimi stulecie działania ich organizacji.

1. 2. 3. 4.
Fot. Freepress
Kilkaset dzieci, w tym zaproszeni przez marszałka województwa najmłodsi z Domu Dziecka „Słoneczko” w Bydgoszczy, Rodzinnego Domu Dziecka w Bydgoszczy i Domu Dziecka w Jaksicach spędzili Dzień Dziecka w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej na dedykowanym dzieciom koncercie. Zabrzmiała między innymi muzyka z filmów „Gwiezdne wojny”, „Shrek”, „Władca pierścieni”, „Król lew”, „Piękna i bestia”, „Smerfy” i „Królewna Śnieżka”, a także melodie z Waszych ulubionych telewizyjnych dobranocek („Koziołek Matołek”, „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Kot Filemon”, „Miś Colargol”, „Bolek i Lolek”, „Wróbelek Ćwirek”, „Bajki z mchu i paproci”, „Zaczarowany ołówek”).
 
1. 2. 3.
Fot. Andrzej Goiński
Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szerzawach pod Mogilnem 14 maja 2007 roku odwiedzili marszałka Piotra Całbeckiego i członka zarządu województwa Bartosza Nowackiego. Młodzież przymierzała się do marszałkowskiego fotela i pytała, czym się zajmuje władza, zjadła też z marszałkiem lody i zabrała do domu pluszaki oraz pamiątkowe albumy.
 
1. 2.
O czym śnią dzieci z domów dziecka i kim będą w przyszłości? Odpowiedzi na takie pytania można było szukać na wystawie prac, którą 24 października 2007 roku otworzył w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Piotr Całbecki. Pokazaliśmy dzieła 44 młodych artystów, którzy uczestniczyli w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez toruńską Fundację Rusz.
 
1. 2. 3.
Ponad tysiąc dzieł dzieci i młodzieży, z 55 krajów całego świata można było ogladać w toruńskim Dworze Artusa jesienią ubiegłego roku. Na wystawę trafiły prace zgłoszone w 14. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży - „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO”
 
 
 
 

Gościmy