Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Galeria - 2008 rok Drukuj Poleć znajomemu
 
- 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 -
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8.
23 grudnia 2008 r. w Sali 169 Urzędu Marszałkowskiego wręczylismy magrody w konkursie dla dzieci i młodzieży na hasło promujące jazdę koleją. W sumie przynaliśmy 13 nagród w trzech kategoriach wiekowych.
 
 
1. 2. 3.
4. 5.
Młodzież z niemieckiej szkoły Staatliche Fachoberschule und Berufsoberschule z Regensburga odwiedziła dziś Urząd Marszałkowski. Poznali nasze regionalne smakołyki oraz zasady działania samorządu. Goście przyjechali do Polski w ramach wymiany młodzieży, na zaproszenie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych.  
 
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8. 9.
10. 11. 12.
13.
Z okazji obchodów Dnia bez Samochodu odbyła się gala wręczeni nagród w konkursie a hasło promujące jazdę rowerem. W sumie przyznaliśmy 13 nagród w trzech kategoriach wiekowych. 22 września laureaci otrzymali z rąk marszałka Piotra Całbeckiego nagrody.  
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
Fot. Freepress.pl
Goście, którzy 7 sierpnia odwiedzili Urząd Marszałkowski to zwycięzcy III Krajeńskiego Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem tej imprezy jest Stowarzyszenie „Duże Różowe Słońce” z Sępólna Krajeńskiego. Zajmuje się ono dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz rodzinami dotkniętymi przemocą. Szóstka uczniów odwiedziła między innymi toruńskie Muzeum Piernika i spotkała się z marszałkiem Piotrem Całbeckim oraz radną sejmiku wojewódzkiego Iwoną Kozłowską. 
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
Fot. Andrzej Goiński
W ostatnim tygodniu lipca Urząd Marszałkowski odwiedzili Wasi koledzy z Litwy, którzy zwiedzali Toruń w ramach współpracy polsko-litewskiej. Gości powitali marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Edward Hartwich.
 
1. 2.
Fot. Freepress
W czerwcu młodzi sportowcy z całej Polski, ale także z Białorusi i Rosji, grali w piłkę nożną na VIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Juniorów. Nagrodą był Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
Fot. Andrzej Goiński
W tym roku nasze województwo obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji w czerwcu odbyła się specjalna sesja sejmiku województwa, podczas której w ławach radnych zasiedli wyjątkowi radni  - dwadzieścioro ośmioro dzieci z wszystkich powiatów naszego województwa.
 
1. 2. 3.
4. 5.
Fot. Andrzej Goiński
Sala sesyjna Urzędu Marszałkowskiego rozbrzmiewała 2 czerwca śpiewem dzieci. Z okazji Dnia Dziecka nasz urząd odwiedziło 24 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Toruniu oraz 22 trzecioklasistów z toruńskiego Zespołu Szkół Muzycznych. Dzieciaki tańczyły, śpiewały, stoczyły bitwę na papierowe kulki, oraz wzięły udział w konkursie plastycznym. Na koniec spotkania otrzymały upominki.
 
1. 2. 3.
4. 5.
Fot. Freepress
Z okazji Święta Województwa młodzi mieszkańcy naszego regionu, malowali wspólnie panoramę regionu oraz herb województwa. Warsztaty „Tradycja, tożsamość, trendy” - były doskonałą okazją do wspólnej zabawy także dla najmłodszych i ich rodziców.
 
1. 2. 3. 4.
Fot. Freepress
Wiele gier, zabaw, konkursów z nagrodami oraz występów artystycznych znalazło się w programie majowego Festynu Rodzinnego „Dziecięce Graffiti”, pod patronatem marszałka województwa. Kulminacją wspólnych zabaw był konkurs plastyczny dla dzieci, w ramach którego na płytach kartonowo - gipsowych powstało „dziecięce graffiti”.
 
1. 2.
3. 4. 5.
Fot. Freepress
Na początku stycznia wprowadziliśmy wspólny bilet, który ułatwia podróże pomiędzy dwoma największymi miastami naszego regionu. W pierwszą taka podróż z Torunia do Bydgoszczy zabraliśmy grupę przedszkolaków, które rysowały w trakcie podróży, jak wyobrażają sobie wygodną podróż pociągiem. Po przyjeździe do Bydgoszczy maluchy wraz z opiekunami, zwiedziły bydgoską Operę Nova.
 
 
 
 
 

Gościmy