Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Rusza astrobaza w Kruszwicy
 Dzisiaj (9 marca) przy Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy rozpocznie działalność kolejna w naszym regionie Astrobaza Kopernik. To już siódme takie obserwatorium astronomiczne, które otwieramy w Kujawsko-Pomorskiem.
Czytaj całość
 
Stypendia dla sportowców
 Zarząd województwa przyznał stypendia sportowe dla 140 młodych zawodników z regionu, którzy mają już na koncie sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach. Na wsparcie finansowe dla sportowców przeznaczyliśmy w sumie 400 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w dzisiaj (9 marca) w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku.
Czytaj całość
 
Myśliwi – dzieciom, dzieci - zwierzętom
 Dzieci i młodzież z 74 szkół i przedszkoli z regionu uczestniczą w organizowanych przez myśliwych lekcjach, wycieczkach i konkursach, prowadzą też akcje dokarmiania zwierząt i sadzenia lasu. Zajęcia odbywają się w ramach programu „Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom”. W sobotę (3 marca) w Przysieku odbędzie spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli i myśliwych biorących udział w programie.
Czytaj całość
 
Konkurs im. generał Zawackiej rozstrzygnięty
 Anna Ulewicz z Zespołu Szkół Miejskich Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie oraz Monika Górska z Technikum Informatycznego Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu to zdobywczynie pierwszych miejsc w czwartej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Do Urzędu Marszałkowskiego napłynęło 135 prac uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu.
Czytaj całość
 
Wystawy Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka
 „Wszystkie stworzenia duże i małe” to tytuł ekspozycji, którą można już oglądać w siedzibie Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy Rynku Nowomiejskim. W piątek (2 marca) w filii ośrodka przy ulicy Kościuszki 41/47 odbędzie się wernisaż wystawy prac Katarzyny Tretyn-Zečević.
Czytaj całość
 
Młodzi autorzy projektów logo Roku Praw Dziecka
 Maria Jasińska, Agnieszka Kasztelowicz, Nina Krause, Michalina Mąka oraz Mikołaj Till to młodzi autorzy propozycji na logo Roku Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim.  Ich prace powstały podczas zajęć organizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.
Czytaj całość
 
Apel o przekazanie 1%
 Wypełniając roczne zeznanie PIT, możemy wesprzeć szlachetny cel, zasilając kwotą równą 1% należnego fiskusowi podatku jedną z organizacji pożytku publicznego. Przewodnicząca sejmiku województwa Dorota Jakuta w ramach obchodów Roku Praw Dziecka apeluje o przekazanie 1% swego podatku dochodowego na rzecz ośrodków i fundacji działających dla dobra dzieci (treść apelu).
Czytaj całość
 
Finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
 Dzisiaj (29 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywa się VIII finał Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym.
Czytaj całość
 
Ruszyła Krajna Arena
 We wtorek (28 lutego) w Sępólnie Krajeńskim  odbyło się otwarcie hali sportowo-widowiskowej Krajna Arena. Inwestycja jest częścią projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach którego powstały już molo, amfiteatr i kawiarnia nad Jeziorem Sępoleńskim.
Czytaj całość
 
W Kruszwicy już patrzą w niebo
 Astrobaza Kopernik przy Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy zostanie oficjalnie otwarta na początku marca. W szkole już od kilku lat aktywnie działa kółko astronomiczne, a uczniowie i miłośnicy astronomii korzystają z części sprzętu, w który będzie wyposażone obserwatorium.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 398
 
 
 

Gościmy