Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Śladami przodków
 Czym była Krwawa Niedziela w Bydgoszczy? Kim byli lotnicy z Koronowa biorący udział w kampanii wrześniowej? Jak podzielono dzisiejsze województwo kujawsko-pomorskie w czasie II Wojny Światowej? Gdzie zlokalizowane były niemieckie obozy pracy? Na te i inne pytania związane z okresem II Wojny Światowej poznają odpowiedzi uczestnicy prelekcji historycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach regionu kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy szkoły do zgłaszania udziału w przedsięwzięciu.
Czytaj całość
 
Sztuka między pokoleniami w WOAK
 Wśród kilku nowych propozycji warsztatowych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu zaplanowanych na rok 2012 szczególnym zainteresowaniem cieszy się cykl Rodzinnych warsztatów artystycznych pod hasłem Za-bawialnia, czyli sposoby na pogodę i niepogodę dla całej rodziny. Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę (4 lutego).
Czytaj całość
 
Ferie z Pocieszycielami
 Parafia Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku zaprasza dzieci i młodzież z regionu na obóz w Oborach koło Rypina, który odbędzie się od 13 do 18 lutego. Tytuł przedsięwzięcia, którego realizację wspiera Urząd Marszałkowski, to „Odkrywanie ziemi kujawsko-dobrzyńskiej z Pocieszycielami 2012”. Zapisy potrwają do 5 lutego.
Czytaj całość
 
Scena Młodych w Ośrodku Chopinowskim
 W najbliższą niedzielę (29 stycznia) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się pierwszy w tym roku koncert w ramach Szafarskiej Sceny Młodych. Cykl promuje młodych i utalentowanych muzyków z województwa kujawsko-pomorskiego.
Czytaj całość
 
Nieznana kraina Birobidżan
 „Obrazki znad Biry i Bidżanu” to tytuł kolejnej wystawy bazującej na bogatych zbiorach własnych Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. Wystawa do obejrzenia do 28 lutego.
Czytaj całość
 
Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych
 Do jutra (31 stycznia) czekamy na zgłoszenia do drugiej edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Prace gimnazjalistów z naszego województwa nawiązujące do historii, etnografii, przyrody, krajoznawstwa, kultury oraz innych zagadnień związanych z edukacją regionalną można nadsyłać do 31 marca.
Czytaj całość
 
XVII sesja sejmiku
 Podczas wczorajszej (30 stycznia) wyjazdowej sesji sejmiku województwa w Inowrocławiu został zainaugurowany Rok Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Podczas inauguracji swój wykład na temat „Dziecko – podmiot czy przedmiot” wygłosił rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
Czytaj całość
 
Niepełnosprawni w sejmikowych ławach
 Uroczysta IV Sesja Osób Niepełnosprawnych Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego  odbyła się 26 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim. Przedstawiciele organizacji pozarządowych złożyli na ręce przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty oraz wiceprzewodniczącego Ryszarda Bobera interpelacje dotyczące problemów i postulatów osób niepełnosprawnych.
Czytaj całość
 
Goście marszałka hojnie wsparli społeczny cel
 Blisko 100 tysięcy złotych na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie udało się zebrać podczas dorocznego dobroczynnego Balu Marszałka, który odbył się w minioną sobotę (21 stycznia) w toruńskim Dworze Artusa. Placówkę dla głęboko upośledzonych intelektualnie osób prowadzą zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Czytaj całość
 
Komfortowe warunki dla mam i dzieci w szpitalu w Chełmży
 Zakończyła się rozbudowa Szpitala Powiatowego w Chełmży. W placówce cieszącej się świetną opinią zwłaszcza w zakresie usług położniczych powstało nowe skrzydło budynku, w którym znajdzie się oddział położniczy oraz pediatria. Do szpitala trafił też nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Na realizację wartej 17 milionów złotych inwestycji Urząd Marszałkowski przeznaczył 5,6 miliona złotych wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 398
 
 
 

Gościmy