Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Toruński Szpital Zespolony przyjazny dzieciom
 Toruński Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera otrzymał przyznawany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Dołączył w ten sposób do grona dobrych placówek medycznych w całym świecie, które propagują i wspierają karmienie piersią.
Czytaj całość
 
Świąteczny czas w Urzędzie Marszałkowskim
 Do Wigilii Bożego Narodzenia zostało kilka dni. W Urzędzie Marszałkowskim czuć już atmosferę świąt. Przed budynkiem stoi choinka i szopka bożonarodzeniowa. Pięć Szlachetnych Paczek przygotowaliśmy potrzebującym rodzinom z regionu. Zorganizowaliśmy też świąteczne warsztaty dla dzieci, młodzieży, ich rodziców i dziadków.
Czytaj całość
 
Wigilijne spotkanie samorządowców
 We wtorek (20 grudnia) w toruńskim Dworze Artusa odbyły się spotkania opłatkowe samorządowców wszystkich szczebli oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Oprawą artystyczną były kolędy i jasełka w wykonaniu uczniów Zespół Szkół Muzycznych imienia Karola Szymanowskiego w Toruniu.
Czytaj całość
 
Nasza bożonarodzeniowa szopka
 Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu stoi bożonarodzeniowa szopka. Żłobek przedstawia Świętą Rodzinę, Trzech Króli i zwierzęta. Rzeźby wykonali uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych imienia Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Inauguracja szopki odbyła się 21 grudnia.
Czytaj całość
 
Narysuj, zagraj, zaśpiewaj – warsztaty świąteczne u marszałka
 Urząd Marszałkowski był 21 grudnia otwarty dla dzieci, młodzieży, ich rodziców i dziadków. Nasi goście uczyli się przygotowywać dekoracje świąteczne i stroiki, śpiewaliśmy razem kolędy przy bożonarodzeniowej szopce, a dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem.
Czytaj całość
 
Zdjęcia z Mikołajem
 W środę (21 grudnia) Urząd Marszałkowski był otwarty dla wszystkich. Dzieci, młodzież, ich rodzice i dziadkowie wzięli udział w świątecznych warsztatach. Na gości oczekiwał przy choince Święty Mikołaj, z którym wszyscy chętni robili zdjęcie. Fotografie można zobaczyć w specjalnie przygotowanej galerii.
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny dla najmłodszych
 Województwo kujawsko-pomorskie wspólnie z partnerskim regionem trnawskim na Słowacji zapraszają przedszkola oraz szkoły plastyczne z naszego regionu do udziału w XIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci Wieku Przedszkolnego pod patronatem wojewody trnawskiego „Žitnoostrovské pastelky (Zitnoostrovskie kredki)”.
Czytaj całość
 
Bydgoszcz wspiera Niebieską Linię
 Działalność Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii była jednym z tematów konferencji „Budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Bydgoszczy”, która odbyła się 12 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Niebieską Linię – Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie prowadzi powołane przez marszałka województwa biuro rzecznika praw ofiar.
Czytaj całość
 
Nowa sala gimnastyczna w Kłóbce
 Przy Zespole Szkół w Kłóbce w gminie Lubień Kujawski (powiat włocławski) 15 grudnia odbyło się  uroczyste otwarcie sali gimnastycznej. W ceremonii wziął udział wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Sala powstała dzięki wsparciu finansowemu ze środków samorządu województwa.
Czytaj całość
 
Rodzic na zastępstwo. Miłość na zawsze
 Dobiega końca kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w województwie kujawsko-pomorskim realizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu pod hasłem "Rodzic na zastępstwo. Miłość na zawsze". Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął marszałek Piotr Całbecki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 398
 
 
 

Gościmy