Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Ekomultikonkurs przed Urzędem Marszałkowskim
 Przed głównym gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu można oglądać wystawę prac wyróżnionych w multimedialnym konkursie ekologicznym „Różne spojrzenia, jedno myślenie – zachować różnorodność biologiczną”. Konkurs zorganizowany został przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia.
Czytaj całość
 
Pięć nowych Orlików w Toruniu
 W Toruniu 15 listopada rozpoczęło działalność pięć kompleksów sportowych wybudowanych w ramach rządowo-samorządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Do tej pory w Toruniu powstało 18 takich obiektów. W regionie mamy już 165 „Orlików”.
Czytaj całość
 
Walczą z otyłością
 Trwa realizacja finansowanego przez Urząd Marszałkowski Regionalnego Programu Zwalczania Otyłości u Dzieci i Młodzieży. W najbliższych badaniach i szkolenia edukacyjnych wezmą udział młodzi mieszkańcy Bydgoszczy oraz powiatu grudziądzkiego.
Czytaj całość
 
Orliki w Aleksandrowie Kujawskim oraz Jeziorach Wielkich
 W czwartek (10 listopada) w Aleksandrowie Kujawskim oraz Jeziorach Wielkich (powiat mogileński) zainaugurowały działalność kolejne w naszym regionie kompleksy sportowe „Moje Boisko – Orlik 2012”. Na Kujawach i Pomorzu powstało już 160 „Orlików”.
Czytaj całość
 
Z przyjemnością do szkoły
 W oficjalnej uroczystości otwarcia nowego budynku szkoły podstawowej w Łochowie (gmina Białe Błota, powiat bydgoski) wzięły 10 listopada udział przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta oraz radna województwa Lucyna Andrysiak. Nowoczesny, zbudowany zaledwie w 15 miesięcy budynek, z którego dzieci i młodzież korzystają już od początku tego roku szkolnego, znakomicie wkomponował się w architekturę Łochowa. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki ponad 3,5 miliona złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, co stanowiło 65 procent całkowitej wartości projektu.
Czytaj całość
 
Kujawsko-pomorski Festiwal Gęsiny
 Tłumnie uczestniczyliśmy w głównym wydarzeniu naszej tegorocznej akcji gęsinowej, Kujawsko-pomorskim Festiwal Gęsiny w Przysieku pod Toruniem, który odbył się w weekend Święta Niepodległości (11, 12 i 13 listopada). Bawiliśmy się w wielkiej Gęsiej Karczmie w hali namiotowej na 750 miejsc, a także na kiermaszu produktów z gęsiny oraz innych produktów regionalnych i rękodzieła. Na imprezę dowoziły bezpłatne autobusy. List do uczestników festynu skierowała małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.
Czytaj całość
 
Hala i basen dla Rypina
 W Rypinie zakończyła się budowa oczekiwanego przez mieszkańców powiatu basenu oraz hali sportowej. Wielkie otwarcie Rypińskiego Centrum Sportu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się 4 listopada. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki prawie 16 milionom złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj całość
 
Z myślą o przyszłorocznych szkolnych wakacjach
 Wypracowywanie wspólnych kryteriów przyznawania w 2012 roku finansowego wsparcia na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży z naszego regionu było tematem przewodnim pierwszego spotkania władz naszego województwa z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego, występującymi w roli reprezentantów zajmujących się tą sprawą kujawsko-pomorskich NGO-sów. Celowość pomocy, jej zasięg  i efektywność wykorzystania środków to najczęściej poruszane kwestie.
Czytaj całość
 
Otworzyliśmy Orlika w Lnianie
 W Lnianie (powiat świecki) zainaugurował działalność kolejny w naszym regionie kompleks sportowy „Moje Boisko – Orlik 2012”. Na Kujawach i Pomorzu powstało już 157 „Orlików”.
Czytaj całość
 
Konferencja o innowacyjności w edukacji
 „Nauczanie historii na miarę XXI wieku. Innowacyjność w edukacji historycznej i w promocji dziedzictwa kulturowego regionu”, to tytuł ogólnopolskiej konferencji dydaktycznej organizowanej przez Urząd Marszałkowski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, która odbyła się 27 października w Auli Mikotoksyn UKW w Bydgoszczy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 398
 
 
 

Gościmy