Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Nakręć zmiany, weź udział w naszym konkursie
 Marzysz o zostaniu nowym Spielbergiem lub Coppolą? Interesujesz się filmowaniem, a montaż i kadrowanie nie mają przed tobą tajemnic? A może po prostu lubisz uwieczniać swoje otoczenie przy pomocy domowej kamery, komórki bądź aparatu cyfrowego? Niezależnie od tego, jakie są  twoje filmowe aspiracje, możesz spróbować swoich sił w naszym konkursie organizowanym przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Toruniu. Termin nadsyłania prac mija 15 października.
Czytaj całość
 
O kardiologii dziecięcej na konferencji
 Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbyła się w piątek i sobotę (28-29 września) w Hotelu Filmar w Toruniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.
Czytaj całość
 
Edukacja a włączenie społeczne
 Dwudniowa konferencja naukowa „Edukacja a włączenie społeczne. Konteksty socjalne i pedagogiczne” odbyła się 27 i 28 września w Collegium Humanisticum UMK w Toruniu. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu stypendialnego „Zdolni na start”.
Czytaj całość
 
Rypiński Dom Korczakowski ma pół wieku
 Marszałek Piotr Całbecki objął honorowym patronatem jubileusz 50-lecia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Rypinie. Ta zasłużona placówka wypuściła już w świat pół tysiąca wychowanków.
Czytaj całość
 
Myśliwi – dzieciom, dzieci - zwierzętom
 Dzieci i młodzież z regionu uczestniczą w organizowanych przez myśliwych lekcjach, wycieczkach i konkursach, prowadzą też akcje dokarmiania zwierząt i sadzenia lasu. Zajęcia odbywają się w ramach programu „Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom”. W piątek  (21 września) w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie drugiej edycji (2011/2012) tego przedsięwzięcia.
Czytaj całość
 
O handlu dziećmi na konferencji
 Konferencja „Handel Dziećmi w Polsce – ochrona i wsparcie małoletnich ofiar” odbyła się 20 września w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Spotkanie wpisało się w obchody Roku Praw Dziecka ustanowionego przez sejmik województwa.
Czytaj całość
 
Laskarze w akcji
 Piknik RPO z hokejem na trawie, który odbył się w 16 września, zamyka cykl imprez sportowych promujących Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tuż przed wakacjami zakończyliśmy rozgrywki uczniowskie w ramach cyklu "Wygraj z RPO”, które odbyły się w miejscach, gdzie dzięki funduszom unijnym powstały nowoczesne obiekty sportowe.
Czytaj całość
 
Zdolni na start po stypendium
 Do najbliższego piątku (21 września) potrwa nabór wniosków o przyznanie stypendium marszałka województwa w ramach projektu "Zdolni na start". Wsparcie mają szansę otrzymać uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu.
Czytaj całość
 
Orliki 2012 wchodzą do gry
 Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego „Orlik” odbyło się 14 września przy ulicy Ugory w Toruniu. To pierwszy z 32 takich obiektów, które powstają w regionie w ramach piątej (2012) edycji rządowo-samorządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Realizację programu zakończymy z liczbą 213 takich kompleksów sportowych działających na Kujawach i Pomorzu.
Czytaj całość
 
Sala gimnastyczna w Krusinie
 W czwartek (13 września) w Krusinie w gminie Lisewo (powiat chełmiński) odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej. To kolejna w ostatnich dniach inauguracja obiektu sportowego, który powstał przy udziale środków finansowych rozdysponowanych przez samorząd województwa.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 398
 
 
 

Gościmy