Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Do astrobazy w wakacje
 Zapraszamy dzieci i dorosłych do odwiedzenia dwóch pierwszych astrobaz Kopernik w Gniewkowie i Radziejowie oraz udziału w atrakcyjnych zajęciach połączonych z obserwacjami nieba za pomocą nowoczesnych teleskopów. Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki w Radziejowie oraz środy i piątki w Gniewkowie.
Czytaj całość
 
Szafarska Scena Młodych
 W najbliższą niedzielę (14 sierpnia) Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na kolejny koncert z cyklu Szafarska Scena Młodych, podczas którego promuje młodych, utalentowanych pianistów z województwa kujawsko-pomorskiego.
Czytaj całość
 
Rosną mury Szpitala Dziecięcego
 W dużym tempie prowadzone są prace na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Wznoszone obecnie skrzydło gmachu głównego, które do końca tego roku powinno być już w stanie surowym zamkniętym, zostanie oddane do użytku w lipcu przyszłego roku.
Czytaj całość
 
Wakacje w Etnomuzeum
 Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało cykl zajęć dla małych i dużych mieszkańców regionu. W ofercie znalazły się nie tylko zajęcia plastyczne, ale też interaktywne spotkania z etnografią.
Czytaj całość
 
Animatorzy na „Orlikach”
 Do 16 sierpnia trwa ostatni w tym roku nabór wniosków w ramach ogólnopolskiego pilotażowego projektu „Animator – Moje boisko Orlik 2012”. W ramach tego przedsięwzięcia Ministerstwo Sportu dofinansuje wynagrodzenie animatorów sportowych pracujących na terenie kompleksów sportowych „Orlik”.
Czytaj całość
 
Projekt „Lato z Polską” w Kujawsko-Pomorskiem
 Urząd Marszałkowski odwiedziła 5 sierpnia grupa młodzieży polonijnej z Białorusi spędzająca w naszym regionie wakacje w ramach realizacji projektu „Lato z Polską”. Zapoznaliśmy ich z zasadami funkcjonowania samorządu województwa oraz opowiedzieliśmy, co warto zobaczyć w Kujawsko-Pomorskiem. 2 sierpnia gościliśmy Polaków z Ukrainy.
Czytaj całość
 
Impresje Artystyczne w Ciechocinku
 Do niedzieli (31 lipca) potrwa w Ciechocinku XV Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Młodzi, niezwykle utalentowani ludzie, mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas koncertów na profesjonalnej scenie ze scenografią i z orkiestrą symfoniczną. Imprezę organizuje Fundacja Pro Omnibus.
Czytaj całość
 
Otworzyliśmy Orlika w Drzycimiu
 W Drzycimiu (powiat świecki) odbyło się w piątek (29 lipca) uroczyste otwarcie kolejnego kompleksu sportowego, wybudowanego w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. To 146 taki obiekt w Kujawsko-Pomorskiem. W tym roku w naszym regionie wybudujemy 36 „Orlików”.
Czytaj całość
 
Międzynarodowy festiwal w Tucholi
 W ubiegłą niedzielę na scenie przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi można było podziwiać występy ponad 80 młodych artystów z Ukrainy i Białorusi. Zaprezentowały repertuar składający się z pieśni i tańców ludowych. Wydarzenie było jedną z imprez wchodzących w skład X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Niemen 2011.
Czytaj całość
 
Nasi harcerze na światowym zlocie w Szwecji
 W środę (27 lipca) rozpoczyna się 22. Światowe Jamboore Skautowe Szwecja 2011. Marszałek województwa wsparł udział w nim reprezentacji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego, wchodzącej w skład 600-osobowego polskiego kontyngentu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 201 - 220 z 398
 
 
 

Gościmy