Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
„Nasza Europa” – wystawa GiOPTD w Toruniu
 Z okazji rozpoczynającej się polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przygotowała specjalną wystawę prac dzieci i młodzieży z 27 krajów będących członkami  Unii. Wszystkie prace prezentowane są w holu na I piętrze Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Czytaj całość
 
Kulturalne wakacje z bydgoską „Starą Ochronką”
Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy zaprasza na liczne kulturalne wydarzenia. Już jutro (7 lipca) wernisaż wystawy „Refleksjoniści-2”, a w piątek (8 lipca) koncert z cyklu „Muzyczny Ogród”.
Czytaj całość
 
Szafarnia zaprasza w wakacje
 W okresie wakacyjnym koncerty w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni będą się odbywały z większą częstotliwością niż zazwyczaj. Już w najbliższą sobotę (2 lipca) koncert uczestników Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego Muzyki Fortepianowej i Kameralnej.
Czytaj całość
 
Baśnie i legendy regionu bydgoskiego
 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Witolda Bełzy w Bydgoszczy wydała nową publikację „Baśnie i legendy regionu bydgoskiego”. Wydawnictwo powstało dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.
Czytaj całość
 
Noc Świętojańska w Pałacu Lubostroń
 Tradycyjne obchody Nocy Świętojańskiej, współorganizowane przez  Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy, odbyły się 24 czerwca w Lubostroniu.
Czytaj całość
 
Kruszwica gospodarzem wioślarskich mistrzostw Europy juniorów
 Pierwsze Mistrzostwa Europy Juniorów w wioślarstwie odbyły się między 24 a 26 czerwca na jeziorze Gopło w Kruszwicy. Organizacja tej prestiżowej imprezy była możliwa dzięki finansowanej przez samorząd województwa modernizacji toru regatowego.
Czytaj całość
 
Orlik w Mazowszu
 W Mazowszu w gminie Czernikowo (powiat toruński) w sobotę (25 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego kompleksu sportowego, wybudowanego w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. „Orlik” powstał w ramach ubiegłorocznej (2010) edycji programu. W tym roku w naszym regionie wybudujemy 37 takich obiektów.
Czytaj całość
 
Przestronniejsze i lepiej wyposażone szkoły
 Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego to także środki na budowę, rozbudowę i modernizację placówek edukacyjnych. Zarząd województwa zatwierdził wyniki konkursu o dofinansowanie takich inwestycji. Łączna wartość dotacji to ponad 38 milionów złotych.
Czytaj całość
 
Otwieramy Orlika w Przysiersku i boisko w Tucholi
 Wczoraj (20 czerwca) w Przysiersku w gminie Bukowiec (powiat świecki) rozpoczął działalność kompleks sportowy wybudowany w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. Dzisiaj (21 czerwca) w Tucholi odbędzie się uroczyste otwarcie pełnowymiarowego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią.
Czytaj całość
 
Finał Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki
 W Chełmżyńskim Ośrodku Kultury w Chełmży 18 czerwca odbył się Jubileuszowy X Finał Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki. W koncercie wystąpiło 21 laureatów wyłonionych na 13 eliminacjach powiatowych organizowanych przez placówki kultury na terenie całego województwa.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 240 z 398
 
 
 

Gościmy