Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Uroczysta sesja sejmiku
 Uroczysta świąteczna sesja sejmiku odbyła się 7 czerwca w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Gościem honorowym był arcybiskup Henryk Muszyński.
Czytaj całość
 
Kolejny etap projektu „Klucz do uczenia” zakończony
 Trwa realizacja przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu edukacyjnego „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”. W czwartek (9 czerwca) w Przysieku koło Torunia odbyła się konferencja podsumowująca realizację zajęć w ramach autorskiego programu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej Galiny Dolya.
Czytaj całość
 
Pierwsza astrobaza na Dzień Dziecka
 W Gniewkowie (powiat inowrocławski) odbył się 1 czerwca organizowany przez premiera Donalda Tuska i marszałka Piotra Całbeckiego festyn z okazji Dnia Dziecka. Był połączony z otwarciem pierwszej Astrobazy Kopernik, która powstała w ramach realizowanego przez samorząd województwa programu budowy sieci 14 niewielkich ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych.
Czytaj całość
 
Święto Województwa 2011
 Zapraszamy na obchody dorocznego Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego! W tym roku na licznych festynach, koncertach i innych starannie przygotowanych imprezach bawimy się w całym regionie. Pierwsza z nich, piknik rodzinny w Szubinie, odbył się w niedzielę (29 maja). 1 czerwca otworzyliśmy pierwszą w województwie Astrobazę Kopernik.
Czytaj całość
 
Astrobaza w Gniewkowie statkiem kosmicznym
 Otwarta 1 czerwca w Gniewkowie Astrobaza Kopernik zmieniła się 3 czerwca w statek kosmiczny. Multimedialne widowisko zainaugurowało nocne obserwacje nieba w obserwatorium.
Czytaj całość
 
Chronimy środowisko przez edukację
 „Ochrona środowiska poprzez edukację - zasoby wody, a zjawiska ekstremalne” to tytuł organizowanej przez Urząd Marszałkowski konferencji naukowej dla nauczycieli, która odbyła się wczoraj (7 czerwca) w Pałacu w Kobylnikach koło Kruszwicy.
Czytaj całość
 
Prozdrowotny Dzień Dziecka w Urzędzie Marszałkowskim
 W środę (1 czerwca), w tak szczególnym dniu dla wszystkich dzieci, Urząd Marszałkowski zorganizował spotkanie dotyczące oceny sytuacji zdrowotnej dzieci i młodzieży w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj całość
 
Arka Noego i inne atrakcje na Dzień Dziecka
 Dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego miały okazję uczcić swoje święto na koncercie zespołu Arka Noego zorganizowanym przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Kolejne imprezy w sobotę (4 czerwca).
Czytaj całość
 
IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego
 Uroczysta gala z okazji ogłoszenia wyników IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego odbyła się 28 maja w Skępem. Organizatorem imprezy była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem. Konkurs jest jedną z ważniejszych tego typu imprez w regionie i należy do grona ważniejszych konkursów poetyckich w Polsce skierowanych do młodzieży.
Czytaj całość
 
II Festiwal Nauki i Przedsiębiorczości
 Włocławskie uczelnie wyższe oraz Włocławskie Towarzystwo Naukowe organizują II edycję Festiwalu Nauki i Przedsiębiorczości, przedsięwzięcia, które wpisuje się w ideę budowania efektywnych i trwałych relacji między nauką a otoczeniem gospodarczym. Festiwal odbędzie się 3 i 4 czerwca.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 260 z 398
 
 
 

Gościmy