Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Ludowo i bajkowo w Muzeum Etnograficznym
 Toruńskie Muzeum Etnograficzne zaprasza dziś i jutro na dwie interesujące imprezy. Pierwsza z nich to koncert Adama Struga z ramach cyklu ,,Współczesne oblicza pieśni ludowej”, który odbędzie się 24 maja. Dzień później (25 maja) zapraszamy do muzeum rodziców z dziećmi na ,,Majówkę z Kopciuszkiem”.
Czytaj całość
 
Wystawa „To zrobiły nasze ręce”
 Prace plastyczne uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu  można oglądać w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W trakcie wernisażu wystawy pracownicy ośrodka zaprezentowali też ofertę edukacyjną placówki.
Czytaj całość
 
Bydgoski plastyk regionalnie
 Uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy tworzą fotografie, grafiki, plakaty i kalendarze przedstawiające uroki naszego regionu. Urząd Marszałkowski zaprosił młodych twórców do udziału w konkursie „Bydgoski plastyk regionalnie”. We wtorek (17 maja) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy odbyło się uroczyste otwarcie stałej wystawy z konkursowymi pracami.  Wręczyliśmy też nagrody laureatom konkursu.
Czytaj całość
 
Unijne przedszkola w Linowie i w Białych Błotach
 Urząd Marszałkowski w ciągu ostatnich trzech lat w ramach realizacji projektów związanych z utworzeniem, utrzymaniem lub rozwijaniem oferty edukacyjnej przedszkoli pomógł w powstaniu lub kontynuacji działalności ponad 400 takich placówek w regionie. Wśród nich są przedszkola z Linowa (powiat grudziądzki) oraz z Białych Błot (powiat bydgoski). Placówka w Linowie, działająca przy Szkole Podstawowej, otrzymała 210 tysięcy złotych. Grant dla przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach wyniósł 920 tysięcy złotych.
Czytaj całość
 
Startują Orliki 2011
 Rusza kolejna, czwarta już edycja rządowo-samorządowego programu budowy kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”. W tym roku w naszym regionie powstanie 37 „Orlików”. Wkład samorządu województwa będzie pochodził  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczyste podpisanie umów partnerskich z samorządami uczestniczącymi w programie odbyło się 16 maja w Urzędzie Marszałkowskim.
Czytaj całość
 
Rozbudowujemy ośrodek Braille’a
 Dzięki rozbudowie budynku warsztatów szkolnych, zaplecze dydaktyczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy powiększy się o 26 sal dydaktycznych. Z nowego skrzydła budynku podopieczni ośrodka będą korzystać jeszcze w tym roku.
Czytaj całość
 
Trwa Tydzień Bibliotek
 „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, ogólnopolskiej akcji promującej książki, czytelnictwo oraz biblioteki. Na organizowane z tej okazji imprezy zaprasza między innymi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy.
Czytaj całość
 
Otworzyliśmy salę gimnastyczną w Nakle nad Notecią
 Przy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią uroczyście zainaugurowała działalność sala gimnastyczna. Realizację inwestycji wsparł Urząd Marszałkowski.
Czytaj całość
 
Otworzyliśmy Orlika w Bartniczce
 W piątek (6 maja) w Bartniczce (powiat brodnicki) odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego kompleksu sportowego wybudowanego w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. To 141 „Orlik” w regionie.
Czytaj całość
 
Konkurs chopinowski w Szafarni
 Ponad pół setki młodych pianistów z wielu zakątków świata wzięło udział w 19. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Imprezę zakończył wczoraj (8 maja) koncert laureatów oraz występ Pawła Wakarecego. W zakończeniu festwialu wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Edward Hartwich oraz wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 261 - 280 z 398
 
 
 

Gościmy