Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Konkurs dla szkolnych klubów europejskich
 Szansa dla członków klubów europejskich ze szkół podstawowych naszego regionu. Chcecie za darmo pojechać do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie? Przygotujcie scenariusz „Europejskiego Dnia Sąsiada 2011”.
Czytaj całość
 
Stoliki multimedialne dla przedszkoli
 Nawet maluchy z naszego regionu będą mogły korzystać z najnowocześniejszych urządzeń edukacyjnych. Multimedialne stoliki SMART trafią do przedszkoli. Za darmo.
Czytaj całość
 
Trudne tematy w edukacji
 „Czy szkoła może być toksyczna?” - to temat skierowanej do środowiska nauczycielskiego z regionu konferencji, która odbędzie się w piątek (15 kwietnia) w toruńskim Centrum Konferencyjnym Filmar. Organizatorami spotkania są Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski.
Czytaj całość
 
Zmagania młodzieży z historią
 Przed nami finał „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach”, adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się w środę (13 kwietnia) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.
Czytaj całość
 
Otworzyliśmy Orlika w Raciążu
 W środę (13 kwietnia) w Raciążu w gminie Tuchola otworzyliśmy kolejny kompleks sportowy wybudowany w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. To 139 „Orlik” w regionie.
Czytaj całość
 
Wychowywanie poprzez film
 Nauczyciele szkół ponadpodstawowych, którzy chcą poznać nowe techniki pracy z młodzieżą mogą wziąć udział w konferencji dotyczącej wychowywania poprzez film. Sesja „Od obrazu filmowego do rozwiązania problemów wychowawczych” odbyła się w czwartek (7 kwietnia) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Czytaj całość
 
Dla przedszkoli w regionie
 Trwają zapisy dzieci do przedszkoli. W Kujawsko-Pomorskiem wiele z tych placówek działa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego rozdysponowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ciągu ostatnich trzech lat pomogliśmy w powstaniu lub kontynuacji działalności ponad 400 przedszkoli i punktów przedszkolnych.
Czytaj całość
 
Biegali w Myślęcinku
 Blisko  500 zawodniczek i zawodników rywalizowało  o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych w podbydgoskim Myślęcinku. Tym razem biegacze z regionu nie stanęli na podium.
Czytaj całość
 
Szóstoklasiści sprawdzili swoją wiedzę
 Ponad 21 tysięcy szóstoklasistów z regionu napisało 5 kwietnia sprawdzian podsumowujący naukę w szkole podstawowej. Na Kujawach i Pomorzu zakończyła się też realizacja programu edukacyjnego, w ramach którego 7 tysięcy uczniów z 225 szkół podstawowych z województwa korzystało z dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i pozalekcyjnych.
Czytaj całość
 
Finał I Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
 Wicemarszałek Dariusz Kurzawa wręczył jedną z głównych nagród w finale I Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, która odbywała się pod hasłem „Bezpieczny i przyjazny region”. Organizatorami konkursu były Komendy Straży Miejskich w Bydgoszczy, Toruniu i Świeciu oraz Urząd Marszałkowski i Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Patronat nad przedsięwzięciem objął marszałek Piotr Całbecki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 281 - 300 z 398
 
 
 

Gościmy