Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Zwycięzcy konkursu wiedzy o samorządzie
 W Urzędzie Marszałkowskim odbył się 15 marca finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów. O laury ubiegało się 82 uczniów z całego regionu.
Czytaj całość
 
Uczniowie w drodze do sukcesu
 Trwają zajęcia dydaktyczne w ramach projektu edukacyjnego „W drodze do sukcesu” przygotowanego z myślą o uczniach szkół specjalnych oraz klas integracyjnych. Uczestniczy w nim ponad 700 uczniów z 57 szkół. Placówki biorące udział w przedsięwzięciu rywalizują w konkursie na najwyższą frekwencję oraz najciekawsze scenariusze zajęć. Główną nagrodą są zestawy tablic interaktywnych, laptopów i projektorów multimedialnych.
Czytaj całość
 
Kolejne tablice interaktywne dla szkół
 Wyposażamy klasy pierwsze, drugie i trzecie szkół podstawowych w regionie w nowoczesne tablice interaktywne. Pierwszą partię 1249 zestawów tablic instalowaliśmy w szkołach od jesieni ubiegłego roku. Do końca kwietnia wyposażymy klasy w kolejne 1097 zestawów takich urządzeń. W tym tygodniu sprzęt trafia do szkół w Bydgoszczy oraz w powiatach bydgoskim, toruńskim, chełmińskim i świeckim.
Czytaj całość
 
Aktywnie po lekcjach i w czasie wakacji
 Czas wolny od nauki można wykorzystać na wiele sposobów. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego młodzi mieszkańcy Kujaw i Pomorza wezmą udział w 87 różnego rodzaju wycieczkach, wędrówkach, obozach, półkoloniach, warsztatach artystycznych oraz zajęciach integracyjnych. 720 tysięcy złotych dofinansowania na realizację tego typu inicjatyw przyznaliśmy w ramach dwóch konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych.
Czytaj całość
 
Młodzież czyta gazety
 We wtorek 8 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Młodzież czyta gazety. Promocja idei i praktyki samorządu w mediach”. Wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober opowiedział uczniom o roli i zadaniach samorządu terytorialnego oraz o podziale kompetencji między poszczególne szczeble administracji samorządowej.
Czytaj całość
 
Przedszkola dzięki unijnemu wsparciu
 W ramach realizacji projektów związanych z utworzeniem przedszkoli Urząd Marszałkowski w ciągu ostatnich trzech lat pomógł w powstaniu lub kontynuacji działalności ponad 400 takich placówek w naszym regionie. Programem „SOS-tu przedszkole jest” objęto trzy przedszkola z Rypina – Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 2 oraz Przedszkole Miejskie nr 3.
Czytaj całość
 
Setki przedszkoli dzięki unijnemu wsparciu
 W ramach realizacji projektów związanych z utworzeniem lub utrzymaniem zagrożonych likwidacją przedszkoli Urząd Marszałkowski w ciągu ostatnich trzech lat pomógł w powstaniu lub kontynuacji działalności ponad 400 takich placówek w naszym regionie. Właśnie podpisaliśmy umowę z gminą Płużnica, która będzie prowadzić osiem punktów przedszkolnych w gminach Płużnica, Wąbrzeźno, Dębowa Łąka i Ciechocin. Będzie do nich uczęszczać 240 dzieci.
Czytaj całość
 
Bawimy się w teatr
 Jeśli jesteś uczniem, a Twoją pasją jest teatr, weź udział w VII Wrzosowych Spotkaniach Teatralnych „Bawimy się w teatr”. Odbędą się one dzisiaj w Zespole Szkół Nr 9 w Toruniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj całość
 
Wyśpiewaj sobie sesję nagraniową
 Jeśli muzyka to Twoja pasja a śpiewać potrafisz nie tylko pod prysznicem weź udział w Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Piosenki Młodzieżowej. Właśnie wystartowała dziesiąta edycja przeglądu, w której nagrodą główną jest profesjonalna sesja nagraniowa.
Czytaj całość
 
Tablice interaktywne dla uczniów podstawówek
 Lubisz w czasie przerwy rysować kredą po tablicy? Maluj jak najwięcej, gdyż już niebawem w niemal każdej klasie pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w naszym regionie w miejsce tradycyjnej, zielonej tablicy pojawi się nowoczesna tablica interaktywna.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 320 z 398
 
 
 

Gościmy