Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Pomalowaliśmy wspólnie świat
 Blisko 850 dzieci uczestniczyło w projekcie „Kolorowe emocje” w sobotę, 16 maja, na toruńskim Rynku Nowomiejskim. Podczas imprezy miały okazję stworzyć zbiorowe dzieło ekologiczne złożone z tysiąca kolorowych rysunków. Oprócz tego brały udział w licznych konkursach, zagadkach, mogły zaśpiewać piosenkę lub zarecytować wiersz.
Czytaj całość
 
Elektryczne słońca
 Wyobraźcie sobie, co by było gdyby zabrakło słońca. Czy człowiek potrafiłby zbudować nowe, które świeciłoby równie silnie i dawało tyle samo ciepła? Jakich urządzeń i przedmiotów musiałby użyć do tego celu? Przed takim niełatwym zadaniem stanęła młodzież z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Ich pomysły możecie podziwiać w galerii od poniedziałku (18 maja).
Czytaj całość
 
Literatura na Kółkach
 Specjalnie dla Was już po raz trzeci Książnica Kopernikańska organizuje cykl spotkań z  autorami Waszych ulubionych książek zatytułowany Literatura na Kółkach.
Czytaj całość
 
Laureaci konkursu zimowego
 Zabawy na śniegu, wiejskie pejzaże oraz zabytki naszego regionu pokryte białym puchem - to najczęściej przestawili autorzy prac nadesłanych na konkurs „Zima w Kujawsko-Pomorskiem”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski. Jury wybrało 21 najlepszych rysunków i fotografii.
Czytaj całość
 
Święta nie muszą być nudne
Ciągle siedzisz przy stole wielkanocnym a na jedzenie nie możesz już patrzeć? Męczące spotkania rodzinne? Ciotka cały czas zachwyca się, że urosłeś a mama co chwilę powtarza, żebyś się nie garbił? Nie wolno ci iść do koleżanki w odwiedziny, bo „nie wypada”?
Nie musi tak być! Święta nie muszą być nudne!
Czytaj całość
 
Włocławek zaprasza na plenery malarskie
Kwiecień… Wiosna w pełni.
Promienie słońca wkradają się do twojego pokoju. Wpuść je.
Wszystko zaczyna się budzić z zimowego snu. Widzisz?
Świat pachnie wiosną. Czujesz?
Możesz otworzyć okno, ale nie zobaczysz przez nie wiele, bo ramy okienne ograniczą twoje pole widzenia.  
Komputer i telewizor… One też chcę mieć chwilę wytchnienia. Pozwól im odpocząć, a sam wyjdź zaczerpnąć świeżego wiosennego powietrza.
A co robisz 10 maja, w niedzielę?  Nie masz jeszcze planów?
Czytaj całość
 
V Kiermasz Wielkanocy we Włocławku
29 marca 2009 roku Muzeum Ziemi Kujawskiej I Dobrzyńskiej we Włocławku zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbyła się w Muzeum Etnograficznym.
Czytaj całość
 
Rusza Liga Orlika
 Zapraszamy wszystkie dzieci z pierwszych, drugich i trzecich klas szkół podstawowych do udziału w przygotowanym specjalnie dla was turnieju piłki nożnej „Kujawsko-Pomorska Liga Orlika”. Będzie on rozgrywany na nowoczesnych boiskach sportowych, które powstają we wszystkich częściach naszego województwa w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Poproście swoich wychowawców aby zgłosili do turnieju drużynę, która będzie reprezentowała waszą szkołę. Zespoły można zgłaszać do końca marca.
Czytaj całość
 
Marcin – duma polskiego malarstwa
 Marcin Bahrij swoimi plastycznymi umiejętnościami przewyższa rówieśników. Jego zainteresowania oraz ambicje wykraczają ponad standardowy program nauczania. Osiągnięcia dwudziestoletniego młodzieńca zostały docenione i w tym roku otrzymał on stypendium od marszałka województwa.
Czytaj całość
 
Pastelowi Czarodzieje
 W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka możecie zobaczyć kolejną wystawę prac, których autorami są wasze koleżanki i koledzy. W Galerii znajdziecie ponad dwieście prac autorów w wieku od 4 do 10 lat. Wystawę o tajemniczej nazwie „Pastelowi czarodzieje” możecie oglądać do 13 kwietnia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 341 - 360 z 398
 
 
 

Gościmy