Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Żywe muzeum
Na zajęciach prowadzonych przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku możecie posmakować masła własnoręcznie ubitego w kierzance, popracować w zabytkowej olejarni przy tłoczeniu oleju, nauczyć się kaligrafii w dawnej szkole, drukować wzory na tkaninach... Wkrótce muzeum zorganizuje warsztaty współprowadzone przez twórców ludowych pod nazwą „Aby pięknie w izbie było, czyli prawie wszystko o zdobnictwie wnętrz”.
Czytaj całość
 
Poznaj magię kraju Wikingów
Jesteś uzdolniony plastycznie? Interesujesz się Norwegią? Ten konkurs jest dla Ciebie! Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywa się pod hasłem „Poznaj magię kraju Wikingów i jego świątecznych tradycji”, a swoje prace można przesyłać do 20 listopada.
Czytaj całość
 
Konkurs o niepodległości
Lubisz historię? Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Urząd Miejski w Żninie organizuje quiz związany z dziewięćdziesiątą rocznicą odzyskania niepodległości. Osoby, które w najkrótszym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymają atrakcyjne nagrody.
Czytaj całość
 
Jesienny konkurs
Lubicie jesień? Potraficie ją pokazać plastycznie? Macie okazję do pokazania swoich umiejętności w konkursie dla dzieci i młodzieży „Jesień w Kujawsko-Pomorskiem”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Jesienne fotografie, rysunki, wydzieranki i inne prace plastyczne można przesyłać do końca listopada. Czekają atrakcyjne nagrody.
Czytaj całość
 
Konkurs dla poetów
Piszesz wiersze lub baśnie? Ten konkurs jest dla Ciebie! Wystarczy przesłać swoje dzieło o dowolnej tematyce do 24 października. Patronat nad konkursem objął marszałek Piotr Całbecki.
Czytaj całość
 
Taneczne konfrontacje
Tańczycie w zespole? Chcecie sprawdzić swoje umiejętności w konkursie tanecznym? Mamy coś specjalnie dla Was! Pod koniec listopada w Bydgoszczy odbędą się VIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych. Urząd Marszałkowski wesprze tą imprezę finansowo.
Czytaj całość
 
Zapraszamy!
Piszecie wiersze, opowiadania, malujecie, śpiewacie, osiągacie sukcesy sportowe lub macie na swoim koncie inne, wyjątkowe osiągnięcie?
Jeśli tak, to napiszcie do nas na adres dzieci@kujawsko-pomorskie.pl , a my chętnie opublikujemy Wasze dzieła.
 
Weź udział w konkursie "Europa wielu kultur"
Jesteś w wieku od 12 do 18 lat? Dostrzegasz korzystne zmiany w kulturze, obyczajach i religii, zachodzące dzięki wsparciu Unii Europejskiej? Napisz o nich, sfotografuj je lub zrób prezentację multimedialną. Prace wyślij do 31 października na wskazany niżej adres i wygraj i wycieczkę do Brukseli oraz aparaty fotograficzne. Organizatorem konkursu „Europa wielu kultur” jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Czytaj całość
 
Historia komiksem pisana
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku z okazji zbliżającej się setnej rocznicy jego powstania (14 marca 2009 r.) organizuje konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Odbywa się on pod patronatem marszałka województwa Piotra Całbeckiego.
Czytaj całość
 
Muzealne sto lat
Jeśli lubicie prace plastyczne i chcecie wygrać cenne nagrody, mamy coś dla Was! Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku ogłasza konkurs plastyczny na plakat który ma reklamować stulecie powstania Muzeum. Wykonać go mogą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 380 z 398
 
 
 

Gościmy