Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
To będzie gratka dla rowerzystów!
 Już u progu przyszłorocznych wakacji Kujawsko-Pomorskie wzbogaci się o zupełnie nową atrakcję turystyczną – dobrze oznakowane szlaki dla rowerowych turystów wzdłuż naszego odcinka Wisły, wyznaczone między innymi w rejonie rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych w zakolu dolnej Wisły. Decyzja o finansowaniu środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapadła w lipcu, otwarcie tras w czerwcu 2013.
Czytaj całość
 
Święto bydgoskich harcerzy
 Uroczysty biwak urodzinowy z okazji 95-lecia harcerstwa w Bydgoszczy odbył się 8 sierpnia na Wyspie Młyńskiej. W spotkaniu wzięła udział radna sejmiku województwa Lucyna Andrysiak. Działalność kujawsko-pomorskich harcerzy regularnie wspiera Urząd Marszałkowski.
Czytaj całość
 
Międzypokoleniowy spływ krajoznawczy
 Integrujący miłośników kajakowych wycieczek z różnych grup wiekowych spływ Kanałem Brdy na trasie Rytel – Fojutowo zorganizowało w sierpniu Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce z Sępólna Krajeńskiego. Imprezę pod hasłem „Superczad z babcią w kajaku” wsparł finansowo samorząd województwa.
Czytaj całość
 
Konkurs na scenariusz filmu o Chopinie
 Trwa konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego poświęconego młodości Fryderyka Chopina i jego związkom z Kujawami i Ziemią Dobrzyńską. Czekamy na interesujące, oryginalne teksty, a na autorów najlepszych z nich czeka spora pula nagród. Konkurs jest otwarty.
Czytaj całość
 
„Od ziarenka do bochenka” w Bierzgłowie
 Sekretariat Regionalny KSOW i Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia" zapraszają do zabytkowego wiatraka w Bierzgłowie koło Torunia na warsztaty dla dzieci. Ich  uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak przebiegał cykl prac polowych na początku XX w., zaczynając od orki, zasiewu, poprzez żniwa, wiązanie snopków, młócenie, mielenie, na wypieku chleba kończąc.
Czytaj całość
 
Do astrobazy w wakacje
 W letnie miesiące w działających w Kujawsko-Pomorskiem Astrobazach Kopernik regularnie spotykają się miłośnicy astronomii. Atrakcją sierpniowego nieba są meteory z roju Perseidów. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do odwiedzenia obserwatoriów i udziału w atrakcyjnych zajęciach połączonych z obserwacjami nieba.
Czytaj całość
 
Bezpieczniej na wodach Kujaw i Pomorza
 Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorami i rzekami województwa kujawsko-pomorskiego czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Patrole, dyżury i akcje profilaktyczne WOPR w czasie letnich miesięcy finansuje Urząd Marszałkowski.
Czytaj całość
 
Więcej z jednego procenta
 Według informacji Izby Skarbowej w Bydgoszczy wzrosła liczba podatników z Kujaw i Pomorza, którzy przekazali w tym roku 1 procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Urząd Marszałkowski prowadził akcję, w której namawiał mieszkańców regionu do przekazania wsparcia na rzecz organizacji z naszego województwa.
Czytaj całość
 
Współpraca na medal
 Marszałek Piotr Całbecki wyróżnił srebrnymi medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis czworo opiekunów ze Stanów Zjednoczonych, którzy od wielu lat włączają się w organizację obozów języka angielskiego dla młodzieży z Kujaw i Pomorza. Medal marszałka otrzymała również  organizacja World Learning Inc., współorganizator międzynarodowego programu edukacyjnego „Summer Abroad”, w ramach którego nasz region co roku odwiedza młodzież ze Stanów Zjednoczonych. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w piątek (20 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim.
Czytaj całość
 
Wesoły Plac Zabaw – piknik w Bydgoszczy
 W niedzielę (1 lipca) na terenie Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy odbył się piknik pod nazwą Wesoły Plac Zabaw, w którym wzięły udział dzieci z Bydgoszczy wraz z rodzicami. Impreza stanowiła kolejny element obchodzonego w województwie Roku Praw Dziecka.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 398
 
 
 

Gościmy