Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Zapraszamy na imprezy Święta Województwa
 Trwają obchody Święta Województwa. W tym tygodniu przed nami jeszcze Astrofestiwal w Przysieku pod Toruniem (9 czerwca). Świąteczne imprezy trwać będą aż do 24 czerwca. Zapraszamy!
Czytaj całość
 
Dzieci w sejmikowych ławach
 W Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy 5 czerwca uczniów z placówek edukacyjnych m.in. z tych noszących imię Janusza Korczaka z terenu naszego województwa. „Sejmik dzieci” był element obchodów Święta Województwa, Roku Praw Dziecka oraz Roku Janusza Korczaka.
Czytaj całość
 
Euro 2012. Graj, kibicuj i wygraj!
 Zapraszamy do udziału w naszej akcji zawiązanej z Euro 2012! W konkursie wiedzy o Mistrzostwach Europy można wygrać piłki w barwach województwa. Organizujemy też turniej piłkarski samorządowców. Warunki do gry w piłkę na Kujawach i Pomorzu są znakomite dzięki 181 Orlikom działającym w naszym regionie.
Czytaj całość
 
Kujawsko-Pomorska Liga Orlika 2012
 W Rypinie 5 i 6 czerwca odbywają się finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika, turnieju piłkarskiego rozgrywanego na działających w naszym województwie „Orlikach”. O zwycięstwo rywalizuje 16 drużyn.
Czytaj całość
 
Magiczne Kujawsko-Pomorskie
 Zabawcie się z nami w magiczną lekcję demokracji. Dzisiaj (11 czerwca) pierwszaki z regionu zasiądą w sejmikowych ławach w Toruniu, będą uczyć się o samorządności, debatować i głosować. Przybędą też wróżki, czarodzieje i krasnale, którzy przeniosą dzieci w świat magii, a Król Lew przejmie obowiązki marszałka województwa. Impreza rozpocznie się o godzinie 11. na placu przed urzędem marszałkowskim.
Czytaj całość
 
Święto Województwa. Spotkajmy się w parkach krajobrazowych
 Czerwiec miesiącem dni otwartych w parkach krajobrazowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego! W ramach Święta Województwa wszystkie nasze parki krajobrazowe zorganizują szereg atrakcji dla tych wszystkich, którzy znajdą czas na wypoczynek połączony z edukacją i zabawą. Cykl imprez zapoczątkuje rodzinny piknik „Smakuj dzieciństwo”, który odbędzie się 2 czerwca w Grucznie, na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.
Czytaj całość
 
Pałac Lubostroń dzieciom
 Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na XII Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko”, który odbędzie się w Zespole pałacowo-parkowym w Lubostroniu 1 czerwca 2012 w godzinach od 10.00 do 14.30. Festyn, który jest organizowany  pod honorowym patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pani Doroty Jakuty, wpisuje się w harmonogram obchodów Roku Praw Dziecka.
Czytaj całość
 
Nowy sprzęt w astrobazach
 Jedenaście teleskopów dla każdego obserwatorium, a oprócz tego cyfrowe stacje pogody, lornetki oraz fachowa literatura astronomiczna – do wszystkich astrobaz w kujawsko-pomorskiem trafi kolejna partia instumentów i pomocy dydaktycznych. Samorząd województwa zakupił sprzęt w ramach projektu regionalnych kół fizycznych, matematycznych, informatycznych i  astronomicznych. W poniedziałek (21 maja) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste przekazanie teleskopów.
Czytaj całość
 
Wizyta przedszkolaków
 10 maja w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przy Placu Teatralnym 2 gościliśmy pięćdziesięcioro dzieci z Przedszkola Nr 15 w Toruniu.
Czytaj całość
 
Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w Brodnicy
 Wczoraj (14 maja) gościliśmy w regionie Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. Spotkanie, które wpisało się w harmonogram obchodów Roku Praw Dziecka, odbyło się w Brodnicy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 398
 
 
 

Gościmy